لوله استیل چیست + 7 مزیت لوله استنلس استیل

راهنمای خرید لوله استیل

از انواع لوله استیل در صنایع فرآوری و طراحی داخلی و نمای بیرونی ساختمان های امروزی استفاده می شود. اما از کجا باید تفاوت لوله های استیل را متناسب با کاربردشان متوجه شویم؟ قیمت لوله استیل وابسته به چه چیزهایی است؟ برای هر شرایط کاری و محیط آب و هوایی از کدام آلیاژ لوله باید استفاده کرد؟ کاربرد لوله های استیل صنعتی و دکوراتیو در کجاست؟ تفاوت لوله استیل صنعتی و دکوراتیو چیست؟ این ها سوالاتی هستند که باید قبل از انتخاب لوله استیل به آن توجه داشته باشید. استیل رخ به عنوان وارد کننده و تامین کننده تخصصی استنلس استیل نکاتی را در مورد خرید لوله استیل برای شما آماده کرده است که در ادامه ملاحظه خواهید کرد.

مشخصات تماس با کارشناسان پایپ تهران

پایپ تهران به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های بازرگانی کشور از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با هدف تأمین، تجهیزات و تاسیسات صنعتی و ساختمانی آغاز نمود و در بیش از دو دهه فعالیت خود توانست بخش وسیعی از نیازمندی‌های صنایع مختلف کشور از قبيل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، تأسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان، صنایع غذایی

آدرس تهران ،چهار راه گلوبندک خیام شمالی روبروی دادگاه جرائم اقتصادی پلاک928 (بازار تهران)
تلفن1 2155699825
تلفن2 2155699826
تلفن3 2155610448
تلفن4 2155610449

لوله استیل چیست + 7 مزیت لوله استنلس استیل

قیمت و خرید انواع لوله استیل

لوله استیل یکی از پرکاربردترین محصولات استیل است که در ساخت آن از گریدهای مختلفی استفاده می شود. لوله استیل در دو نوع لوله استیل صنعتی و لوله استیل دکوراتیو وجود دارد که کاربردهای متفاوتی دارند. برای تولید لوله استیل از گریدهای مختلفی استفاده می شود که سبب تغییر در خواص آن ها می شود. شما با در نظر گرفتن شرایط محیط کاری و ویژگی های مورد نیاز، باید آلیاژ و نوع لوله استیل مناسب خود را انتخاب کنید. قیمت لوله استیل دکوراتیو و قیمت لوله استیل صنعتی نیز با یکدیگر متفاوت است. این قیمت به نوع آلیاژ، فرآیند تولید و کیفیت سطحی لوله بستگی دارد.

لوله های بدون درز که برای کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند اغلب دارای قیمت بالاتری هستند. به طور کلی نمی توان قاعده مشخصی برای مقایسه قیمت لوله استیل صنعتی و قیمت لوله استیل دکوراتیو تعیین کرد. مقاومت لوله استیل در برابر خوردگی، زنگ زدگی، حرارت و دما باعث می شود که بتوانید در محیط های گوناگون از آن استفاده کنید. بسته به نوع آلیاژ به کار رفته در تولید لوله استیل، ویژگی های فیزیکی آن هم تغییر می کند. تمامی این تغییرات روی قیمت انواع لوله استیل تاثیر گذار است و با در نظر گرفتن این نکات، می توانید بهترین خرید را داشته باشید.

انواع لوله استیل موجود در بازار

همانطور که پیش تر اشاره کردیم لوله استیل به دو صورت صنعتی و دکوراتیو در بازار وجود دارد. طراحان متناسب با کاربرد و شرایط محیطی، یکی از این دو دسته را انتخاب می کنند. در ادامه به بررسی لوله استیل دکوراتیو و لوله استیل صنعتی می پردازیم و ویژگی های هرکدام را بیان می کنیم.

لوله استیل صنعتی:

این نوع لوله ها برای استفاده در نیروگاه ها، صنایع نفت و گاز و بطور کلی صنایع فرآوری استفاده می شود. مقاومت به خوردگی این لوله ها بسیار زیاد است و در سایزها و قطرهای مختلف، طبق استانداردهای فنی مربوطه ارایه می شوند. لوله استیل صنعتی به دو صورت درزدار و بدون درز در دسترس هستند. برای محیط های حساس با نرخ خوردگی بالا، لوله استیل بدون درز گزینه ای مناسب تر است. چرا که در برخی از لوله ها وجود درز جوشکاری شده می تواند سبب ایجاد خوردگی شود.

لوله استیل دکوراتیو:

این لوله ها برای استفاده در محیط هایی که جنبه تزیینی محصول نیز مهم است مورد استفاده قرار می گیرد. کیفیت سطح این لوله ها بسیار بالا است و دارای پولیش و پرداخت سطحی زیبایی هستند. این زیبایی باعث می شود تا بتوان از لوله استیل دکوراتیو در طراحی مبلمان شهری، منازل و یا ساخت وسایل خانه استفاده شود. لوله استیل دکوراتیو دارای درز جوش است و لوله بدون درز تنها برای کاربری های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

در زیر می توانید انواع لوله استیل دکوراتیو موجود در بازار فروش لوله استیل ایران را با در نظر گرفتن مشخصات خاص آن ببینید. خرید لوله استیل با قطر و ضخامت و پرداخت سطحی مناسب به شما کمک می کند تا بهترین جلوه را به نمای داخلی و خارجی فضاهای گوناگون بدهید.

لوله استیل نرده:

از لوله استیل 304 و لوله استیل 201 عموماً برای ساخت نرده و حفاظ استفاده می شود. ابعاد لوله نرده بین قطر های کم تا متوسط است. ولی برای لوله استیل حفاظ می توان از قطرهای بالا هم استفاده کرد. قطر لوله استیل رایج برای لوله نرده 16، 25 ، 38 ، 51 و 76 میلی متر است. خرید لوله استیل 201 عمدتاً مناسب محیط های کم رطوبت و خشک است.

با اینکه لوله استیل 201 به عنوان لوله ضد زنگ عرضه می شود اما آلیاژ 201 به اندازه آلیاژ304 ضد زنگ نیست و در محیط های مرطوب در بلند مدت دچار خوردگی می شود. پس در شهرهای مرطوب به جای لوله 201 باید سراغ خرید لوله آلیاژ 304 بروید. قیمت لوله استیل 304  از قیمت خرید لوله استیل 201 (از آلیاژ متفاوت استیل) بیشتر است اما آلیاژ 304 در مقابل رطوبت بسیار مقاوم تر است و در اقلیم های ساحلی و مرطوب بعنوان لوله استیل نرده استفاده می شود.

لوله استیل نسوز

در محیط های کاری که دما و حرارت بالایی  دارند باید از لوله های نسوز استفاده کرد. لوله استیل 310 و لوله استیل 321 را به عنوان شناخته شده ترین گریدهای استیل نسوز معرفی کرد. آلیاژ 321 توانایی تحمل دمای 960 درجه را دارد. برای دماهای حدود 1000 تا 1100 درجه سانتی گراد هم می توان از آلیاژ 310 استفاده کرد.

قیمت لوله استیل 310  بیشتر از آلیاژ 321 است و دلیل آن هم، تفاوت در عناصر آلیاژی آن است. به طور کلی تغییر در میزان ترکیبات کروم، نیکل، مولیبدن و تیتانیوم باعث تفاوت در ویژگی های استیل می شود. فروش لوله استیل نسوز، عمدتاً مناسب محل ها و محیط هایی است که احتمال کار در دمای بالا در آن، وجود دارد است.

لوله استیل نازک

در بازار به لوله های استیل با کاربری دکوراتیو لوله استیل نازک گفته میشود که بیشترین کاربرد آن ساخت نرده استیل است. این لوله های استیل که به لوله استیل نرده هم شهرت دارند عموماً از آلیاژ 201 ساخته میشود که در رنگ ها و کیفیت های سطح متنوع در بازار موجود می باشند. در انتخاب نرده استیل دقت نمایید که اگر سازه شما در مناطق مرطوب قرار دارد و خطر خوردگی آن را تهدید می کند از آلیاژهای مقاوم تر نظیر 430 و 304 استفاده شود.

در خرید لوله استیل با قطر کمتر از 2 اینچ، باید در نظر بگیرید که این لوله ها را نیز به عنوان لوله استیل نازک می شناسند. در این دسته می توانید لوله استیل 2 اینچ، لوله استیل 1 اینچ، لوله استیل 1/2 اینچ و لوله استیل 1/4 اینچ را مشاهده کنید. معمولاً قیمت لوله استیل به شکل شاخه ای مشخص می شود و باید خرید را بصورت شاخه ای انجام دهید.

تفاوت بین steel pipe با steel tube

اغلب مردم فکر می کنند که steel pipe و steel tube دو نوع لوله شبیه هم هستند ولی در واقع با هم تفاوت دارند. لوله استیل steel pipe دارای سطح مقطع گرد است ولی سطح مقطع لوله استیلsteel tube می تواند به اشکال گرد، بیضی، مربع و یا مستطیل باشد. لوله استیل steel pipe را از ابتدا برای انتقال گازها، مایعات و سیالات و بدون در نظر گرفتن نوع صنعتی که در آن به کار می رود، ساخته اند. از لوله استیل steel tube نیز علاوه بر انتقال گاز و سیالات در کاربردهای بسیار گسترده تری از جمله مصارف پزشکی، هوافضا، صنعتی، نظامی، ساخت و ساز، معماری و حمل و نقل هم استفاده می شود.

طبقه بندی لوله استیل بر اساس آلیاژهای به کاررفته

آلیاژ، به ترکیب دو یا چند عنصر برای به دست آوردن خواص بهتر و جدیدتر گفته می شود. لوله استیل را نیز می توان با آلیاژهای مختلفی از فولاد یا استیل ضدزنگ ساخت. در این بخش به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

·         لوله استیل 304

این نوع لوله پرفروش ترین و پرمصرف ترین لوله استیل یا فولاد ضدزنگ آستنیتی در جهان است. این لوله مقاومت بالا در برابر خوردگی مخصوصاً در فضاهای باز و مرطوب دارد، به راحتی ضدعفونی می شود، هزینه تولید کمی دارد و فرآیند ساخت و تولیدش آسان می باشد. همچنین مقاومت در برابر گرما و سرما در این لوله بالا است و دارای ضخامت های متفاوتی می باشد. مزایای لوله استیل 304 به شرح زیر است:

    مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی آلی

    مقاومت در برابر ضربه

    مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی

    قابل بازیافت

    سطح صاف و ظاهر و زیبا

ترکیب شیمیایی لوله استیل 304 به این صورت می باشد که 18 درصد کروم، 8 درصد نیکل، حداکثر 2 درصد منگنز و به صورت تعادلی آهن دارد. کربن موجود در این آلیاژ مقاومت را بالا می برد، کروم به افزایش انعطاف پذیری کمک می کند و نیکل آن را در برابر زنگ زدگی حفظ می نماید. برخی از پرکاربردترین مصارف این لوله عبارتند از صنایع خودروسازی، لوله کشی ها، سیستم های گرمایشی، واحدهای برودتی، حفاظ و نرده ها و غیره.

ذکر این نکته حایز اهمیت است که از این آلیاژ برای کاربردهایی که در آن دما بین 800 تا 1640 درجه فارنهایت می باشد، استفاده نمی شود. زیرا در این دما، استیل مستعد بارش و یا ته نشینی کربیدی می گردد. اما فولاد ضدزنگ 340L این محدودیت را ندارد زیرا درصد کربن کمتری دارد و به راحتی می توان آن را در ساخت و تولید لوله هایی که قرار است در دماهای بالا کاربرد داشته باشند، استفاده کرد.

·         لوله استیل 316

آلیاژ فولاد 316، از عناصر: کروم 16 درصد، نیکل 10 درصد و مولیبدن زیر 2 درصد تشکیل شده است. این آلیاژ بعد از فولاد 304 در رده دوم در بین فولادهای ضدزنگ آستنیتی می باشد. مولیبدن به فولاد 316 مقاومت بالاتری را در برابر خوردگی (مخصوصاً خوردگی های حفره ای و شکافی در محیط های کلرید مانند دریا) نسبت به فولاد 304 می دهد. همچنین آلیاژ فولاد 316 از قابلیت ماشین کاری، شکل دهی و جوشکاری عالی برخوردار است.

در این نوع از فولاد اگر عملیات جوشکاری در مقاطع نازک انجام شود، دیگر نیازی به عملیات حرارتی آنیل کردن پس از جوشکاری نیست. ساختار آستنیتی در فولاد 316 باعث ایجاد خاصیت چقرمگی عالی حتی تا نزدیک دمای برودتی برای این فلز می شود. از لوله استیل 316 در مصارف مختلف مانند موارد زیر استفاده می شود:

    محیط های دریایی

    کترینگ ها

    سیستم های تصفیه آب و فاضلاب

    صنایع مواد غذایی

    صنایع داروسازی

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لوله استیل چیست + 7 مزیت لوله استنلس استیل" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی, کسب و کار ایرانی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لوله استیل چیست + 7 مزیت لوله استنلس استیل"، کلیک کنید.