80 درصد مواد غذایی کشور در داخل تولید می شود – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

80 درصد مواد غذایی کشور در داخل تولید می شود - خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اسخاج، سید مجتبی خیام نکویی شامگاه پنج شنبه در نشست شرکت های دانش بنیان به میزبانی پارک علم و فناوری استان سمنان (شاهرود) ضمن بیان اینکه هم اکنون 80 درصد مواد غذایی کشور حاصل تلاش کشاورزان ایرانی است، ابراز داشت: برای تامین 20 درصد مابقی نیازمند به واردات برخی محصولات هستیم.

وی ضمن بیان اینکه واردات محصولات کشاورزی 14 تا 16 میلیون دلار خروج ارز را به همراه دارد، افزود: در دولت سیزدهم به دنبال تامین مواد غذایی در داخل کشور هستیم.

رییس سازمان تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی بابیان اینکه در کنار تولید باید برای ارزآوری محصولات کشاورزی به فکر صادرات نیز بود، ابراز داشت: تامین امنیت غذایی یکی از دغدغه های مهم دولت سیزدهم است لذا رویکرد وزرات جهاد کشاورزی گسترش کشاورزی اقتصادی با تکیه بر شرکت های دانش بنیان است.

خیام نکویی ضمن بیان اینکه سال گذشته 133 میلیون تن انواع محصول کشاورزی در کشور تولید شد، تصریح کرد: این میزان طی چهار دهه رشد قابل توجه داشته است اما می بایست برای مازاد تولید برنامه صادرات محور طرح ریزی کنیم.

وی افزود: شرکت های فناور و دانش بنیان در این طرح ریزی کشاورزی اقتصادی می توانند نقش مهم داشته باشند تا با تکیه بر همین توان بتوان به تامین کامل امنیت غذایی در کشور دست یافت.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "80 درصد مواد غذایی کشور در داخل تولید می شود – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "80 درصد مواد غذایی کشور در داخل تولید می شود – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.