570 نفر از کارکنان ناسا بیکار شدند

570 نفر از کارکنان ناسا بیکار شدند

آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا 8 درصد از نیرو های کار خود را اخراج می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری اسخاج به نقل از اسپیس، آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا 8 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند و بدین ترتیب حدود 530 کارمند این آزمایشگاه به همراه 40 پیمانکار بیکار می شوند.

آزمایشگاه پیشرانه جت ناسا حتی قبل از آنکه سازمان فضایی آمریکا (ناسا) وجود داشته باشد نیز فعالیت داشته و امروز مرکز پیشگام اکتشافات رباتیک این سازمان فضایی برای ماموریت های فراتر از زمین است.

مسایل بودجه ای این آزمایشگاه را مجبور به تعدیل و کاهش نیرو و هزینه های خود کرده است؛ آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا سال 2012 با هزینه ای 2.5 میلیارد دلاری مریخ نورد کنجکاوی را به سطح سیاره مریخ رساند تا در واقع آزمایشگاهی به شکل رباتیک برای بررسی سیاره سرخ وجود داشته باشد.

به گفته مقامات این آزمایشگاه که این خبر را بعدازظهر روز گذشته اعلام کردند، این کاهش تقریباً 530 کارمند و 40 پیمانکار را تحت تاثیر قرار می دهد. مقامات آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا امروز در بیانیه ای گفتند: این تاثیرات در هر دو حوزه فنی و پشتیبانی آزمایشگاه رخ خواهد داد؛ اینها تنظیمات دردناک، اما ضروری هستند که ما را قادر می سازد تا به تخصیص بودجه خود پایبند باشیم و در عین حال به کار مهم خود برای ناسا و کشورمان ادامه دهیم.

آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا که درست در شمال لس آنجلس قرار دارد، توسط فدرال تامین مالی می شود، اما توسط موسسه فناوری کالیفرنیا مدیریت می شود. این مرکز بسیاری از پروژه های علمی بزرگ ناسا، مانند ماموریت های مریخ نورد کنجکاوی و استقامت در مریخ را رهبری می کند. یکی از وظایف اصلی مریخ نورد ها جمع آوری و ذخیره نمونه ها برای بازگشت به زمین است. 

بودجه پیش بینی شده برای ماموریت «ام اس آر» (MSR) نیز اخیراً افزایش یافته است. سال گذشته، یک هییت بازبینی مستقل تخمین زد که این ماموریت در صورتی که طبق برنامه ریزی شده تا سال 2030 آغاز شود، 8 تا 11میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

این اعداد برخی از اعضای کنگره را که به دنبال مهار هزینه های ام اس آر هستند، نگران کرده؛ به عنوان مثال، مجلس سنا تنها 300 میلیون دلار برای این ماموریت در لایحه تخصیص سال مالی 2024 خود اختصاص داد که کاهشی 63 درصدی نسبت به بودجه اعطایی شده در سال 2023 است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "570 نفر از کارکنان ناسا بیکار شدند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "570 نفر از کارکنان ناسا بیکار شدند"، کلیک کنید.