32 شکارچی در مناطق حفاظت شده اصفهان دستگیر شدند – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

32 شکارچی در مناطق حفاظت شده اصفهان دستگیر شدند - خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری اسخاج، علیرضا غلامی اظهار کرد: در دوماهه نخست سال جاری 18 تخلف زیست محیطی در مناطق چهارگانه تحت مدیریت محیط زیست استان رخ داده است و 32 متخلف شکار و صید دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گفته وی، طی این مدت هشت مورد عملیات درگیری و تعقیب و گریز با شکارچیان اتفاق افتاده و 11 قبضه اسلحه مجاز و غیرمجاز به همراه ادوات شکار از متخلفان کشف و ضبط شده است.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان، شکار غیرمجاز پرندگان و پستانداران و اقدام به شکار و زنده گیری پستانداران را از تخلفات صورت گرفته در مناطق حفاظت شده برشمرد و افزود: با تلاش محیط بانان و سایر عوامل همکار، پرونده تخلفات در حال پیگیری است.

غلامی با اشاره به اینکه پرونده قضایی در ارتباط با خرید و فروش حلزون در شهرضا در مراجع قضایی در حال سپری کردن مراحل قانونی است ، خاطرنشان کرد: شکار پازن و قوچ و چند مورد زنده گیری سهره طلایی و پرندگان شکاری از نوع سارگپه از متخلفان شکار و صید طی دو ماهه امسال کشف شده است.

به گزارش خبرنگار اسخاج، استان اصفهان دارای چهار منطقه حفاظت شده کرکس (واقع در شهرستان های نطنز و میمه)، قمصر و برزوک (واقع در شهرستان کاشان)، کهیاز (واقع در شهرستان اردستان) و دالانکوه (در محدوده شهرهای دامنه و چادگان) است.

پارک ملی و پناهگاه حیات وحش کلاه قاضی (در محدوده اصفهان-بهارستان) و قمیشلو (در محدوده شهرهای شاهین شهر، خمینی شهر، نجف آباد و تیران و کرون) پناهگاه موته (واقع در شهرستان میمه) و پناهگاه حیات وحش عباس آباد (محدوده نایین و خور وبیابانک)، تالاب بین المللی گاوخونی (در محدوده شهر ورزنه) هم چنین 12 منطقه شکار ممنوع از جمله مناطق حنا، خارو، ستبله، کلاته و یخاب از دیگر ظرفیت های زیست محیطی و طبیعی استان اصفهان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "32 شکارچی در مناطق حفاظت شده اصفهان دستگیر شدند – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "32 شکارچی در مناطق حفاظت شده اصفهان دستگیر شدند – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.