200 کانال انتخاباتی صداوسیما رسما افتتاح شد

200 کانال انتخاباتی صداوسیما رسما افتتاح شد

صبح جمعه ـ 20 بهمن ماه ـ در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 200 کانال انتخاباتی صداوسیما به صورت رسمی افتتاح شد.

به گزارش اسخاج، در مراسم افتتاح رسمی کانال های انتخاباتی صداوسیما علاوه بر رییس صداوسیما و معاونان و مدیران ارشد رسانه ملی، رییس جمهور هم حضور داشت.

رییس جمهور در بخشی از سخنانش با اشاره به افتتاح 200 کانال تلویزیونی تبلیغات انتخابات، اظهار امیدواری کرد این ظرفیتی که ایجاد شده بر شور انتخاباتی بیفزاید.

سید ابراهیم رییسی با بیان اینکه در نظام های سرمایه داری اساس انتخابات و تبلیغات انتخاباتی مبتنی بر قدرت و ثروت است و غالبا عکس ها و تصاویر با یکدیگر رقابت می کنند، اظهار کرد: ابتکار سازمان صدا و سیما با ایجاد 200 شبکه تلویزیونی تبلیغاتی، زمینه را برای رقابت ایده ها و برنامه ها و همچنین گزینش بهتر و آگاهانه تر مردم فراهم کرده و این اقدام ابتکاری بستری برای تبلیغات آسان، ارزان، فراگیر و عادلانه است.

برای دریافت کامل سخنرانی رییس جمهور اینجا را کلیک کنید.

رییس سازمان صدا و سیما هم در این آیین اظهار کرد: از ابتدای شکل گیری رادیو و تلویزیون، نزدیک به 160 شبکه تلویزیونی و رادیویی ملی، استانی و بین المللی در صدا و سیما فعال شده است.

پیمان جبلی افزود: یکی از سرفصل های سند تحول رسانه ملی، حرکت به سمت آرمان ها به جای حرکت تحت ضابطه است.

وی یادآورشد: در این طرح، به تعداد حوزه های انتخابیه، کانال های انتخاباتی به صورت بیست و چهار ساعته در اختیار نامزدها قرار داده شده است.

رییس سازمان صدا و سیما اضافه کرد: مناظرات انتخاباتی نامزدهای دوازدهین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت ضبط شده است و از بین نامزدهایی که در هر حوزه انتخابیه ثبت نام کرده اند، انجام خواهد شد.

جبلی عنوان کرد: مناظره ها شامل برخی سوالات عمومی و عمدتا مربوط به همان حوزه انتخابیه خواهد بود و نامزدها می توانند راهکارهای مورد نظر برای حل مسایل حوزه انتخابیه خود و همچنین حل مسایل کلانی که به عهده نماینده مجلس است را مطرح کنند.

در این زمینه بخوانید:

همه آنچه باید درباره 200 کانال انتخاباتی صداوسیما بدانید

به گزارش اسخاج، در راستای هدف «عدالت گستری و هویت محوری» برای نخستین بار با دستور رییس جمهور و با هماهنگی دستگاه های مسوول به ویژه وزارت کشور و شورای نگهبان 200 کانال تلویزیونی 24 ساعته مختص حوزه های انتخابیه راه اندازی شد.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "200 کانال انتخاباتی صداوسیما رسما افتتاح شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "200 کانال انتخاباتی صداوسیما رسما افتتاح شد"، کلیک کنید.