۳۰ دقیقه ورزش؛ راه تقویت سلول‌های مبارز با سرطان سینه

۳۰ دقیقه ورزش؛ راه تقویت سلول‌های مبارز با سرطان سینه

آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس بیانیه مطبوعاتی منتشر شده توسط دانشگاه تورکو فنلاند، ۲۰ بیمار که سرطان سینه شأن به تازگی تشخیص داده شده بود، اما هنوز درمان سرطان خود را شروع نکرده بودند، در این مطالعه شرکت کردند.

در طول مطالعه، بیماران به مدت ۳۰ دقیقه با مقاومتی که خودشان انتخاب می‌کردند، بر روی دوچرخه رکاب زدند. نمونه خون از بیماران در حالت استراحت قبل، حین و بعد از پدال زدن گرفته شد.

نتایج این مطالعه نشان داد که در حین ورزش، مقدار چندین نوع مختلف گلبول سفید در جریان خون افزایش می‌یابد. تعداد سلول‌های T سیتوتوکسیک کُشنده سرطان و سلول‌های کُشنده طبیعی بیشترین افزایش را داشت.

«تیا کویوولا»، محقق ارشد و دکتری در دانشگاه تورکو، گفت: «ما دریافتیم که در طول تمرین، تعداد و نسبت سلول‌های نابودکننده سرطان در جریان خون افزایش می‌یابد، در حالی که نسبت سلول‌های تحریک‌کننده سرطان یا ثابت می‌ماند یا کاهش می‌یابد.»

کویوولا افزود: «در مطالعات پیش بالینی، مشاهده شده است که سلول‌های تخریب کننده سرطان به ناحیه تومور حرکت می‌کنند.»

این مطالعه همچنین نشان داد که هر چه تومور بزرگ‌تر باشد، تعداد سلول‌های کُشنده طبیعی کمتر می‌شود.

گلبول‌های سفید، سلول‌های سیستم ایمنی بدن انسان، با سرطان، باکتری‌ها و ویروس‌ها مبارزه می‌کنند. با این حال، همه گلبول‌های سفید خون سلول‌های سرطانی را از بین نمی‌برند. برخی حتی می‌توانند رشد سرطان را افزایش دهند. مهم‌ترین انواع سلولی که سلول‌های سرطانی را از بین می‌برند سلول‌های T سیتوتوکسیک و سلول‌های کشنده طبیعی هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۳۰ دقیقه ورزش؛ راه تقویت سلول‌های مبارز با سرطان سینه" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۳۰ دقیقه ورزش؛ راه تقویت سلول‌های مبارز با سرطان سینه"، کلیک کنید.