گسترش حریق‌ جنگلی در شمال کالیفرنیا؛ تخلیه هزاران نفر و پیش‌بینی تشدید گرما

منابع خبری ایالات متحده از گسترش آتش‌سوزی‌های جنگلی در شمال کالیفرنیا و صدور دستور تخلیه برای ساکنان این منطقه خبر داده‌اند.

به گزارش اسخاج، روزنامه گاردین اعلام کرد تخمین زده می‌شود که حدود ۲۸ هزار نفر در پی گسترش آتش مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.
 
صدها آتش‌نشان از زمین و هوا در تلاش برای مهار و جلوگیری از گسترش این آتش‌سوزی هستند که از حدود ۲ روز قبل در شمال «ساکرامنتو» واقع در «بیوت کانتی» آغاز شد.

در غرب ایالات متحده به ویژه ایالت کالیفرنیا همه ساله بخش وسیعی از جنگل‌ها طعمه حریق می شود. این آتش سوزی‌ها گاه عمدی یا در نتیجه سهل انگاری و اغلب بر اثر گرمای شدید اتفاق می افتد.

به گزارش دویچه‌وله، هم اکنون دمای هوا در کالیفرنیا به بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد رسیده و در روزهای آینده تا ۴۶ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است.

گسترش حریق‌های جنگلی در شمال کالیفرنیا؛ تخلیه هزاران نفر و پیش‌بینی تشدید گرما
این آتش‌سوزی‌ جنگلی موسوم به «تامپسون» بیش از ۱۴۰۰ هکتار چمنزار و جنگل را تخریب کرده است/ عکس: آسوشیتدپرس

این گرما سبب خشک شدن پوشش گیاهی می‌شود و آن را در برابر آتش، حساس و آسیب پذیر می‌کند و به گسترش حریق‌ها دامن می‌زند.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گسترش حریق‌ جنگلی در شمال کالیفرنیا؛ تخلیه هزاران نفر و پیش‌بینی تشدید گرما" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گسترش حریق‌ جنگلی در شمال کالیفرنیا؛ تخلیه هزاران نفر و پیش‌بینی تشدید گرما"، کلیک کنید.