گسترش آتش سوزی های جنگلی در شیلی؛ اعلام وضعیت اضطراری و تایید 10 فوتی تاکنون + فیلم

گسترش آتش سوزی های جنگلی در شیلی؛ اعلام وضعیت اضطراری و تایید 10 فوتی تاکنون + فیلم

آتش سوزی های جنگلی در شیلی طی روزهای اخیر گسترش یافته و تاکنون منجر به مرگ دست کم 10 تن شده است.

به گزارش اسخاج، آتش نشانان امروز (شنبه) همچنان در تلاش برای مهار حریق بوده اند.

این آتش سوزی ها صدها خانه را تهدید می کنند و رییس جمهور این کشور را وادار به اعلام وضعیت اضطراری کرده است.

گفته می شود که حدود 12 آتش سوزی جدید از روز جمعه آغاز شده است.

تاکنون بر اساس گزارش های اولیه، 10 تن در این آتش سوزی جان خود را از دست داده اند.

یکی از ساکنان محلی که 63 سال دارد در این باره گفت: من هرگز تاکنون چنین چیزی ندیده ام. این وضعیت بسیار ناراحت کننده است زیرا ما خانه را تخلیه کرده ایم اما نمی توانیم جایی برویم.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، تاکنون 7000 هکتار از اراضی در آتش سوخته اند.

همچنین بنابر گزارش «راشاتودی»، هشدارهای گرمای شدید در شش منطقه از شیلی صادر شده است و در این مناطق آتش سوزی ها هنوز کنترل نشده است. به گفته کارشناسان، دمای هوا در «سانتیاگو»، پایتخت این کشور در هفته گذشته به بیش از 37 درجه سانتیگراد رسید که سومین رکورد گرمای ثبت شده در ماه ژانویه از سال 1912 میلادی است.

کارشناسان هواشناسی همچنین هشدار داده اند که موج گرمای شدید در این کشورِ واقع در آمریکای جنوبی دست کم پنج روز دیگر ادامه خواهد داشت.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گسترش آتش سوزی های جنگلی در شیلی؛ اعلام وضعیت اضطراری و تایید 10 فوتی تاکنون + فیلم" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گسترش آتش سوزی های جنگلی در شیلی؛ اعلام وضعیت اضطراری و تایید 10 فوتی تاکنون + فیلم"، کلیک کنید.