چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!

به گزارش خبرگزاری اسخاج، روشی که رانندگان با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند در طول این سال ها خیلی پیشرفت نکرده است. اگرچه انسان ها در حال کار روی هوش مصنوعی و چیپ های کاشته شده در مغز هستند اما وضعیت ارتباطی رانندگان خودروها با یکدیگر تقریباً مشابه همان چیزی است که در دهه 50 میلادی شاهد بودیم. در حقیقت برای اخطار دادن به دیگران از بوق یا نور بالا استفاده می کنیم هرچند برخی رانندگان استفاده های گسترده ای از بوق خودرو دارند. صحنه های مربوط به بگومگو و اعتراضات رانندگان به یکدیگر نیز داستان خاص خود را دارد؛ اما مهندسان آیودی تلاش دارند ارتباطات جاده ای را وارد قرن 21 کنند و به همین خاطر خودروهایی تولید خواهند شد که بتوانند چیزی بیشتر از “من دور می زنم” و “شما همانند انسان رانندگی نمی کنید” را بگویند. ارباب حلقه ها در واقع خودروها را دستگاه های سمعی و بصری خودکاری تصور می کند که می توانند پیام های ضروری را به دیگر کاربران جاده ارسال کنند تا ایمنی جمعی بهبود یابد.

چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!

براساس گزارش پدال، این تلاش ها با یک جفت چراغ نورانی سه گوش و مثلثی شروع شده است. شاسی بلند جدید و برقی آیودی Q6 E-Tron برای اولین بار با چراغ های عقبی رونمایی شده که می تواند با دیگر رانندگان ارتباط برقرار کند. این چراغ ها دارای 360 پانل OLED کوچک هستند که بسیار بیشتر از نسل پیشین چراغ های محصولات این برند به شمار می رود. هر بخش سه گوش از این چراغ ها به عنوان یک پیکسل برای ایجاد طرح های مختلف بکار می رود. در روی کاغذ طرح های به دست آمده بی نهایت خواهد بود اما آیودی به رانندگان امکان انتخاب هشت طرح شامل 7 طرح ثابت و یک طرح متفاوت را می دهد.

چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!

اما بخش جذاب ماجرا اینجاست. این چراغ ها همچنین به گونه ای برنامه ریزی شده اند که دو مثلث برجسته را در چراغ های عقب به نمایش بگذارند. این مثلث ها زمانی به چشم می خورند که Q6 فکر کند خودروی پشتی در خطر است. اگر داده های آیودی نشان دهند که خودرویی توقف کرده یا در جلو تصادفی رخ داده این مثلث ها روشن خواهند شد. همچنین اگر Q6 احساس کند خودروی پشت سری سرعت زیادی دارد یا راننده تماسی اضطراری برقرار کرده و می خواهد از خودرو خارج شود یا فلاشرها را انتخاب نماید نیز این مثلث های خطر فعال می شوند.

چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!

درصورتی که راننده Q6 پارک خودکار را انتخاب نماید یک جفت سه گوش متفاوت در چراغ ها روشن می شوند. هدف آیودی این است که دیگر رانندگان بدانند Q6 در حال پارک شدن است. این برند آلمانی می گوید کار را با تست چند صد نماد بالقوه دیگر شروع کرده است. نظرسنجی ها و مطالعات مختلف باعث شده اند تعداد این طرح ها کاهش یابد. تیم نورپردازی آیودی برای شرایط جاده ای یخبندان طرح دانه های برف را انتخاب کرده اند هرچند دشواری هایی نیز در این مسیر وجود دارد. تیم آیودی باید طرح هایی را انتخاب نماید که در تمامی زبان ها و کشورها معنی داشته و حتی برای کودکانی که نمی توانند چیزی را بخوانند قابل درک باشد. همچنین بخش اعظم مشتریان آیودی در کشور چین هستند و این موضوع نیز اهمیت بالایی دارد. به همین خاطر ژرمن ها طرح سه گوش را به عنوان نماد استاندارد خطر در دنیا انتخاب کرده اند. همچنین علت انتخاب تکنولوژی OLED نیز ویژگی هایی همچون فرایند ساخت مناسب و نورپردازی بهتر است.

چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!

نکته جالب اینکه چنین ویژگی ای به همراه برخی تکنولوژی های دیگر در آمریکا ارایه نمی شوند و دلیل آن قوانین قدیمی و دست وپا گیر این کشور است. چراغ های عقب خودروها در آمریکا باید نورپردازی مداومی داشته باشند و بنابراین نمی توان مثلث های خطر را در آن ها بکار گرفت. آیودی امیدوار است مجوز استفاده از این تکنولوژی را در زمانی که راننده چراغ های خطر را روشن می کند بگیرد. شاید یک جفت مثلث سه گوش در چراغ های عقب طرحی تحولی نباشد اما تلاش های رو به رشد این برند را نشان می دهد.

چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!

ارباب حلقه ها به دنبال گسترش استفاده از چراغ های ارتباطی در دیگر محصولات خود است و نسل بعدی چراغ های عقب حتی دارای پانل های OLED بیشتر خواهند بود تا بتوانند طرح های هشدار دهنده بیشتری را به نمایش بگذارند. شاید در آینده چراغ های عقب محصولات آیودی نیز با دیگر رانندگان ارتباط برقرار کنند. این برند همچنین خواهان توسعه سیستمی است که با نورپایین و نوربالا به دیگر رانندگان هشدار می دهد. انتظار می رود قانون گذاران اروپایی در آینده نزدیک این تکنولوژی را تایید نمایند.

چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!

آیودی همچنین در حال آماده شدن برای آینده ای پر از خودروهای خودران است. این وسایل نقلیه نمی توانند با دیگران ارتباط چشمی یا کلامی برقرار کنند بنابراین خودروسازان روش های جایگزینی را در نظر می گیرند. ویمو به عنوان شرکت تولید کننده روبوتاکسی ها از نمایشگرهای LED در سقف برای هشدار به دیگر کاربران جاده استفاده می کند. مدیر آیودی نیز می گوید این خودروساز به حل مشکلات خودروهای خودران در آینده همچون موقعیت های گیج کننده عبور از چهارراه ها یا روبرو شدن با عابران پیاده فکر می کند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چراغ های این خودرو با شما سخن می گوید!"، کلیک کنید.