پیش بینی بارش سنگین باران در برخی استان ها تا خرداد

پیش بینی بارش سنگین باران در برخی استان ها تا خرداد

آفتاب نیوز :

بر اساس اعلام پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، جدیدترین نقشه های پیش بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور از 10 اردیبهشت ماه تا 20 خرداد ماه سال 1403 تولید و ارایه شد. بر این اساس بارش هفته اول (10 تا 16 اردیبهشت) در نوار ساحلی خزر و شمال شرق کشور در محدوده نرمال با گرایش به کمتر از آن و در سایر مناطق کشور بیشتر از نرمال است. همچنین بارش انباشته در بخش عمده ای از استان ها در حاشیه زاگرس از آذربایجان غربی تا بوشهر و جنوب فارس با احتمال 75 درصد بیش از 100 میلیمتر است.

بارش هفته دوم در استان های نوار شمالی و امتداد غرب کشور نرمال با گرایش به بیش از آن و در سایر مناطق متمایل به کمتر از نرمال است. در هفته های سوم و چهارم بارش کشور در محدوده نرمال تا بیش از آن است. بارش انباشته برای استان ها در شمال غرب، امتداد زاگرس و غرب البرز با احتمال حدود 50 درصد فراتر از 50 میلیمتر برآورد می شود. در هفته های پنجم و ششم بارش کشور در محدوده نرمال تا کمتر از آن خواهد بود.

بر اساس جدیدترین نقشه های پیش بینی هفتگی دمای هوای کشورمیانگین دمای هوای هفته اول (10 تا 16 اردیبهشت) در شمال غرب، نیمه غربی البرز و نوار شمالی کشور 1 تا 5 درجه بیش از نرمال است همچنین، بیشترین افزایش (3 تا 5 درجه) در شمال غرب رخ می دهد و برای سایر مناطق 1 تا 3 درجه کمتر از نرمال است.

دمای هفته دوم در نوار شرقی، نوار ساحلی خزر 1 تا 2 درجه کمتر از نرمال، در امتداد غرب کشور و مناطق واقع در شمال دریای عمان و خلیج فارس بین 1 تا 5 درجه کمتر از نرمال است و بیشترین کاهش (3 تا 5 درجه) در جنوب غرب کشور رخ می دهد. دمای هوا برای سایر مناطق در محدوده نرمال پیش بینی می شود.

در هفته سوم دمای هوا در شمال غرب، شرق زاگرس میانی و نیمه جنوبی کشور (به جز جنوب غرب) 1 تا 3 درجه بیش از نرمال و در سایر مناطق کشور نرمال خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، دمای هوای کشور در هفته چهارم تا یک درجه بیش از نرمال و برای هفته های پنجم و ششم 1 تا 2 درجه بیش از نرمال برآورد می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی بارش سنگین باران در برخی استان ها تا خرداد" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی بارش سنگین باران در برخی استان ها تا خرداد"، کلیک کنید.