پس از دعوت از 2 نماینده افراطی راست گرا؛برلیناله مجبور به توضیح شد/ با افراطی ها کاری نداریم

پس از دعوت از 2 نماینده افراطی راست گرا؛برلیناله مجبور به توضیح شد/ با افراطی ها کاری نداریم

به گزارش خبرگزاری اسخاج جشنواره بین المللی فیلم برلین 2024 با انتشار بیانیه ای درباره دعوت 2 عضو منتخب حزب راست افراطی آلترناتیو به مراسم افتتاحیه هفتاد و چهارمین جشنواره برلین توضیح داد.

این جشنواره تایید کرد که کریستین برینکر و رونالد گلس از اعضای AfD به مراسم افتتاحیه در 15 فوریه دعوت شده اند، اما برلیناله همچنان از ارزش های اساسی دموکراتیک و علیه افراط گرایی دست راستی دفاع می کند.

برلیناله می گوید: هم کمیسیون فرهنگ و رسانه دولت فدرال و هم سنای برلین سهمیه هایی را برای برلیناله دریافت می کنند تا اعضای منتخب همه احزاب بتوانند در جشنواره شرکت کنند و به این ترتیب 2 نماینده AfD هم به برلیناله دعوت شدند.

برلیناله تاکید کرده همواره تفکر راست افراطی یا پوپولیستی جناح راست را رد می کند و افزوده است: نگران هستیم که ببینیم یهودی ستیزی، خشم ضد مسلمانان، سخنان نفرت انگیز و سایر نگرش های ضد دموکراتیک در آلمان در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری اسخاج به نقل از ورایتی، در ادامه این بیانیه عنوان شده است: افرادی-از جمله نمایندگان منتخب-که برخلاف ارزش های بنیادی ما عمل می کنند، در برلیناله مورد استقبال قرار نخواهند گرفت. ما این موضوع را در نامه ای خصوصی به نمایندگان AfD و همچنین در مناسبت های دیگر به وضوح و قاطعانه بیان خواهیم کرد.

هفتاد و چهارمین دوره برلیناله از 15 تا 24 فوریه 2024 (26 بهمن تا 5 اسفند) برگزار می شود و لوپیتا نیونگو ریاست هیات داوران اصلی را بر عهده دارد. بردی کوربت بازیگر و کارگردان آمریکایی، آن هویی فیلمساز هنگ کنگی، کریستین پتزولد فیلمساز سرشناس آلمانی، آلبرت سرت کارگردان اسپانیایی، جازمین ترینکا بازیگر ایتالیایی و اوکسانا زابوژکو شاعر و نویسنده اوکراینی اعضای هیات داوران بخش مسابقه اصلی امسال را تشکیل می دهند.

22057

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پس از دعوت از 2 نماینده افراطی راست گرا؛برلیناله مجبور به توضیح شد/ با افراطی ها کاری نداریم" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پس از دعوت از 2 نماینده افراطی راست گرا؛برلیناله مجبور به توضیح شد/ با افراطی ها کاری نداریم"، کلیک کنید.