پراید؛ وسیله نقلیه 23 درصد فوتی های تصادفات تهران

پراید؛ وسیله نقلیه 23 درصد فوتی های تصادفات تهران

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان تهران گفت: بر خلاف رویه حاکم در دنیا که بیشترین تلفات ناشی از تصادفات در خارج از شهرها حادث می شود در استان تهران بیشترین متوفیان مربوط به شهر تهران هستند که 23 درصد آمار فوتی های شهر تهران مربوط به استفاده کنندگان از پراید است.

به گزارش اسخاج به نقل از قوه قضاییه، ابوالفضل نیکوکار با بیان این که نظام حکمرانی بر راه ها و جاده ها مدون، کامل و جامع نبوده و حاکم بر راه ها و جاده های مشخص نیست، گفت: کلیه قوانین، مقررات و دستور العمل ها و شیوه نامه های مربوط به وظایف و تکالیف 32 دستگاه است که حول سه محور انسان، خودرو و جاده می شود که همگی مربوط به نظام حکمرانی است.

وی گفت: بر خلاف رویه حاکم در دنیا که بیشترین تلفات ناشی از تصادفات در خارج از شهرها حادث می شود در استان تهران بیشترین متوفیان مربوط به شهر تهران هستند که 23 درصد آمار فوتی های شهر تهران مربوط به استفاده کنندگان از پراید است. 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تهران خاطرنشان کرد: در بحث پیشگیری از تخلفات، با وجود تکمیل بانک اطلاعات رانندگان حادثه ساز و ارسال پیامک های هشدار و اجرای ماده 7 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، اقدامات مراجع ذیربط در جهت پیشگیری از تخلفات رانندگی، اجرایی نشده است.

نیکوکار در پایان گفت: در ترویج فرهنگ ترافیکی و آموزش موفق نبودیم و در شهر تهران از قانون گریزی به سمت قانون ستیزی در حرکت هستیم، که در این زمینه بر آسیب شناسی آموزش رانندگی در آموزشگاه ها تاکید کرد.

پایان پیام

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پراید؛ وسیله نقلیه 23 درصد فوتی های تصادفات تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پراید؛ وسیله نقلیه 23 درصد فوتی های تصادفات تهران"، کلیک کنید.