وزیر دادگستری: لایحه جامع وکالت در دست تدوین است/ اجباری شدن وکیل در دعاوی

در حاشیه جلسه هییت دولت؛

وزیر دادگستری: لایحه جامع وکالت در دست تدوین است اجباری شدن وکیل در دعاوی

امین حسین رحیمی با بیان اینکه لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری در دست تدوین است، از اجباری شدن گرفتن وکیل در بسیاری از دعاوی در قالب لایحه مذکور خبر داد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری اسخاج؛ امین حسین رحیمی، وزیردادگستری امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هییت دولت در جمع خبرنگاران از بررسی مقدماتی لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری و همچنین اجباری شدن گرفتن وکیل در دعاوی و تامین هزینه وکلا از طریق بیمه وکالت خبر داد.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه اصلاحات ویراشی در قانون جرایم راهنمایی و رانندگی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: طبق اصلاحات در دست انجام، جرایم ریالی تخلفات حادثه ساز به خصوص جرایمی، چون سبقت ممنوع در جاده های یکطرفه، عبور از چراغ قرمز و رانندگی در حالت نامتعارف چندین برابر افزایش یافته است.

رحیمی با اشاره به تخلفات انجام شده در بخش خرده فروشی ها و تشدید بازرسی ها، گفت: براساس بحث ها و تصمیمات وزارت صمت با ایجاد پست قایم مقامی در امور بازرگانی، کنترل بر شرکت ها، کارخانجات و خرده فروشی ها شدت می گیرد و سازمان تعزیرات با قایم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی، همکاری خواهد داشت.

وی افزود: اینکه برخی ها با هر قیمتی که مدنظرشان است ارایه می کنند در واقع تخلف انجام می دهند، اما ما باید با این تخلفات برخورد کنیم و برخورد هم می کنیم، اما معنی آن این نیست که اگر کسی تخلف می کند برخوردی با او صورت نگرفته است.

وزیر دادگستری تصریح کرد: لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری در دست تدوین است.

رحیمی از اجباری شدن گرفتن وکیل در بسیاری از دعاوی در قالب لایحه مذکور خبر داد و در عین حال گفت: هزینه وکلا از طریق بیمه وکالت باید جبران شود که این اتفاق موجب بهبود وضعیت درآمدی و تضمین شغلی وکلای دادگستری خواهد شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر دادگستری: لایحه جامع وکالت در دست تدوین است/ اجباری شدن وکیل در دعاوی" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر دادگستری: لایحه جامع وکالت در دست تدوین است/ اجباری شدن وکیل در دعاوی"، کلیک کنید.