ورود ایمه جمعه به حوزه اجرا خطای بزرگی است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

ورود ایمه جمعه به حوزه اجرا خطای بزرگی است - خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اسخاج، سیدرضا مرتضوی بعد از ظهر چهارشنبه در نشست با ایمه جمعه استان عنوان کرد: وظیفه ما در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، عمل به فرمایشات و منویات مقام معظم رهبری و برگزاری انتخابات با در نظر گرفتن چهار راهبرد سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت همگانی است.

وی ادامه داد: در این راستا وظیفه خود می دانیم از افرادی که حوزه تاثیری در جامعه دارند، دعوت کنیم تا ذیل این چهار راهبرد اساسی، آحاد مردم را به مشارکت همگانی در انتخابات دعوت کنند.

استاندار اصفهان بیان کرد: از طرفی درصدد هستیم تا از مسایلی که باعث نارضایتی مردم می شود همواره و در این شرایط نیز پرهیز کنیم.

وی با بیان اینکه شرایط خوبی در ابتدای دولت سیزدهم در کشور حاکم نبود گفت: در شرایطی که دولت سیزدهم اجرای کشور را در دست گرفت، به حدی مسایل بغرنج بود که آیت الله رییسی در جلسه ای دو ساعته پیرامون حقوق مرداد ماه کارکنان دولت صحبت می شد که باید آن را از کجا تامین و پرداخت کرد و ایشان در پایان خطاب به وزرای دولت قبل گفت یادتان باشد که من امروز اینجا بودم و شما دو ساعت از وقت دولت را گرفتید برای اینکه حقوق مرداد ماه 1400 را چگونه پرداخت کنید.

استاندار اصفهان یادآور شد: در ابتدای دولت سیزدهم با یک خزانه خالی مواجه بودیم و دولت برای تامین کالاهای اساسی دچار مشکل بود.

وی ادامه داد: فراموش نمی کنیم که با آمار 700 نفری مرگ بر اثر کرونا در کشور رکورد زده بودیم و جریانی که حاکم بر کشور بود و مدعی بود که زبان گفت وگو با دنیا را بلد است وقتی می خواست در سفری خارجه به کشور بازگردد بنزین هواپیمای وزیر امور خارجه ما را تامین نکردند.

استاندار اصفهان افزود: یادمان هست که در استان ها مردم برای تهیه ارزاق خود باید با کد ملی به فروشگاه ها مراجعه می کردند؛ و در آن دولت گفتند کسی که توانست 200 هزار بشکه نفت را بفروشد به عنوان وزیر نفت انتخاب می شود.

وی با اشاره به رشد اقتصادی دولت سیزدهم و بهبود اشتغال در کشور ابراز کرد: قبل از تشکیل این دولت 941 واحد صنعتی در استان اصفهان راکد بود که یکی از آنها کاشی اصفهان و دیگری پلی اکریل از آن جمله بودند؛ تا اینکه دولت سیزدهم مستقر شد و انصافاً مجاهدانه و با از خودگذشتگی پای کار کشور ایستاد و این واحدها از رکود خارج شد.

مرتضوی یکی از صفات رییس جمهور شهید را ورود به عرصه های غیر ممکن و کارهای سخت بر زمین مانده عنوان کرد و گفت: نمونه این کارها پروژه های آبی بود که در اصفهان و سطح کشور اجرا شد؛ این پروژه های آبی گواه ما است که مرد روزهای سخت و کارهای مشکل و پیچیده رییس جمهور ما بود.

وی خاطرنشان کرد: در دوره ریاست جمهوری ایشان موضوع آب شرب مردم استان به خصوص 50 روستای استان که در تنش آبی بودند مورد پیگیری قرار گرفت و فاز دوم آبی استان وارد مدار و همچنین پمپاژ تونل سوم کوهرنگ شروع شد و به موازات آن خط انتقال آب از جنوب استان با 12 پیمانکار شروع شد و هم طرح انتقال آب از دریا پیگیری شد.

وی ادامه داد: برخی از اقدامات ایشان در بحث مولدسازی در تاریخ جمهوری اسلامی ایران بی سابقه است و به حق ایشان مرد ورود به کارهای سخت بود و اگر امروز جلوه ای از امید و رفع مشکلات آبی در استان اصفهان وجود دارد به خاطر روح بزرگ ایشان است.

استاندار اصفهان همچنین در خصوص مسایل مربوط به بازرسی استان ابراز کرد: بازرسی ویژه ای به منظور مشاهده استفاده از سامانه سامد و ارتباطات تلفنی با مردم داشته ایم و لکن مشکلات آن را هنوز احصا نکردیم که پیگیری خواهیم کرد.

مرتضوی در خصوص پرسش پیرامون ارتباط ایمه جمعه با فرمانداران تشریح کرد: من نگران این دغدغه هستم؛ فکر می کنیم فرمانداران نماینده اجرا و ایمه جمعه نماینده مقام معظم رهبری در شهرستان ها هستند و اگر ایمه جمعه وارد حوزه اجرا شوند هزینه های آن دامن حاکمیت را می گیرد و باورهای مردم را تحت الشعاع قرار می دهد که خطای بزرگی است و باید از کیان ایمه جمعه دفاع کنیم و از این خسارت جلوگیری کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود ایمه جمعه به حوزه اجرا خطای بزرگی است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود ایمه جمعه به حوزه اجرا خطای بزرگی است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.