هنوز عطش نسل کشی صهیونیست ها فروکش نکرده است

هنوز عطش نسل کشی صهیونیست ها فروکش نکرده است

رییس شورای شهر تهران گفت: هنوز عطش نسل کشی صهیونیست ها فروکش نکرده است.

به گزارش اسخاج، مهدی چمران در دویست و سی و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، شهدای مدافع امنیت، شهدای مدافع حرم و شهدای فلسطینی، با اشاره به رویدادهای مهم تقویم رسمی کشور به 25 اردیبهشت ماه روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان پارسی اشاره کرد و دراین باره گفت: وی از شاعران بزرگ و پدیده های زبان پارسی است که توانست با خلق سروده ها و اشعار بسیار زیبا و پر مغز خودش این زبان را که با نام و یاد او عجین شده و بعنوان یک هویت ملی، مذهبی و مکتبی ما محسوب می شود، زنده نگه دارد.

وی افزود: زبان پارسی کنونی ما، زبانی است که پس از دوران اسلام شکل گرفته و امروز جایگاه خود را با داشتن شعرایی بزرگ و ادیبانی فاخر در دنیا حفظ کرده و همه ما باید برای پاسداشت این هویتمان هرچه بیشتر تلاش کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با گرامیداشت مقام امامزادگان حضرت شاهچراغ (ع) و حضرت صالح ابن موسی کاظم (ع) به روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه اشاره کرد و افزود: ما در ایران از مرقدهای مطهر امامزادگان زیادی فیض می گیریم؛ خلفای بنی امیه و بنی عباس در دوران حکومتشان زندگی را به خاندان پیامبر سخت می کردند، از این رو امامزادگان و شخصیت های دینی به ایران هجرت می کردند؛ چود در اینجا می توانستند در امنیت باشند و با آزادی بیشتری به نشر دین و مکتب اسلام بپردازند. بنابراین سرتاسر کشور ما از وجود این امامزادگان متبرک است.

وی در ادامه فرارسیدن هفته ارتباطات و روابط عمومی را به تلاشگران این عرصه، به ویژه مجموعه معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران تبریک گفت و برای همه فعالان و دست اندرکاران این عرصه آرزوی موفقیت کرد.

چمران همچنین با اشاره به 28 اردیبهشت ماه، زادروز حکیم عمر خیام نیشابوری، یاد و نام شاعر، فیلسوف، ریاضیدان، منجم و طبیب مشهور ایرانی را گرامی داشت و در این باره یادآور شد: این شخصیت برجسته ایرانی از آنجا که افکارعمیق فلسفی خود را در قالب رباعیات فصیح درآورد و ابیاتی سرود که نمونه بارزی از فصاحت و روانی و بلندی معنا باشند، به عنوان شاعری خردگرا در سراسر جهان مشهور است.

وی در پایان سخنان خود ضمن ابراز تاسف از ادامه کشتار وحشیانه زنان و کودکان فلسطینی از سوی رژیم جعلی اسراییل با محکوم کردن این اقدام جنایتکارانه گفت: متاسفانه شمار شهدای غزه به بیش از 35 هزار نفر رسیده و هنوز عطش کشتار و نسل کشی صهیونیست ها فروکش نکرده است. از این رو حتی امروز هم شاهد به شهادت رسیدن 20 تن از مردم مسلمان و بی دفاع فلسطینی در یک مکان آنهم در کمال ناجوانمردی بودیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: عجیب است که پس از همه این کشتارها و بی آبرویی هایی که برای آمریکا در دنیا به وجود آمده و به ویژه تظاهرات و جنبش دانشجویی که علیه دولت های حامی اسراییل شکل گرفت؛ یک سناتور آمریکایی مدعی می شود که باید علیه ملت فلسطین بمب اتم استفاده شود. این تفکر همان انحطاط و تمدن نداشته غربی است که مقام معظم رهبری بارها به موضوع سقوط انسانیت در دنیای غرب اشاره داشتند.

چمران تاکید کرد: آرزو داریم که هرچه زودتر فلسطینیان از شر صهیونیسم جهانی و جانیان بین المللی آزاد شوند و حکومت سرزمین خودشان به دست خودشان اداره شود.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هنوز عطش نسل کشی صهیونیست ها فروکش نکرده است" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هنوز عطش نسل کشی صهیونیست ها فروکش نکرده است"، کلیک کنید.