هشدار مدیریت بحران نسبت به وزش باد شدید، بارش باران و رعد و برق در برخی نقاط تهران

هشدار مدیریت بحران نسبت به وزش باد شدید، بارش باران و رعد و برق در برخی نقاط تهران

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران نسبت به وزش باد خیلی شدید، خیزش موقت گرد و خاک و رگبار باران، رعد و برق و احتمال بارش تگرگ در مناطقی از تهران از روز یکشنبه تا چهارشنبه هفته جاری هشدار داد.

به گزارش اسخاج، پدرام قودجانی با اشاره پیش بینی های انجام شده از سوی سازمان هواشناسی گفت: پیرو هشدار سطح زرد شماره 18 اداره کل هواشناسی استان تهران  از روز یکشنبه 20خرداد تا اواخر چهارشنبه  23خرداد احتمال وزش باد خیلی شدید و خیزش گرد و خاک در استان تهران به ویژه در نیمه جنوبی و غربی و نیز احتمال رگبار باران، رعد و برق و در نقاط مستعد بارش تگرگ در نیمه شمالی استان به ویژه دامنه و ارتفاعات وجود دارد.

وی گفت: لذا در این رابطه ضمن اطلاع رسانی این مهم به دستگاه های ذیربط، هماهنگی لازم برای احراز آمادگی سازمان های عضو ستاد مدیریت بحران کلانشهر تهران و مناطق 22 گانه صورت گرفته تا تمهیدات لازم در خصوص سقوط بعضی اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی، تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج ها و دکل ها، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال ها، در پاره های دامنه ها و ارتفاعات گاهی رگبار باران و نیز کاهش دید در برخی نقاط و … اندیشیده و در صورت رخداد حادثه ضمن پیگیری سریع در رفع موضوع، گزارش مربوطه را به این مرکز منعکس کنند.

رییس مرکز عملیات اضطراری سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با ارایه توصیه هایی به شهروندان گفت: از شهروندان نیز درخواست می شود در طول زمان هشدار ضمن احتیاط در عبور و مرور جاده ای، از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها اطمینان پیدا کرده، در مکان های مرتفع مستقر نشده و از تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام و بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.

وی بر لزوم احتیاط در سفرها به ویژه در نواحی کوهستانی و گردنه ها، پرهیز از صعود به ارتفاعات و احتیاط در فعالیت طبیعت گردی نیز تاکید کرد.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار مدیریت بحران نسبت به وزش باد شدید، بارش باران و رعد و برق در برخی نقاط تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار مدیریت بحران نسبت به وزش باد شدید، بارش باران و رعد و برق در برخی نقاط تهران"، کلیک کنید.