هشدار درباره عرضه و استفاده از تلفن بی سیم خانگی فاقد مجوز

هشدار درباره عرضه و استفاده از تلفن بی سیم خانگی فاقد مجوز

مدیرکل دفتر نظارت بر طیف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: در بررسی های صورت گرفته برای شناسایی منابع تداخلگر، مشخص شده است که تلفن های بی سیم غیر مجاز با فناوری DECT6، K-DECT و J-DECT که به صورت غیرقانونی وارد بازار شده اند، بر روی شبکه های تلفن همراه تداخل ایجاد می کنند.

به گزارش اسخاج، عظیم فرد با اشاره به این موضوع که این نوع از تلفن ها به میزان قابل توجهی مورد استفاده قرار گرفته اند، افزود: عرضه کنندگان و فروشندگان تلفن های بی سیم، پیش از اقدام به تامین یا عرضۀ انبوه این تجهیزات، بایستی با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی رگولاتوری به آدرس www.cra.ir، منو دسترسی های مفید، بخش آمار و اسناد و یا از اینجا، مقررات مربوط به خرید را مطالعه و اقلامی را که مشخصات فنی آن با مقررات تطابق کامل داشته و مورد تایید سازمان است، عرضه کنند.

مدیر کل دفتر نظارت بر طیف رگولاتوری همچنین تصریح کرد: فهرست تلفن های بی سیم خانگی مورد تایید، در پایگاه اینترنتی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در منو دسترسی سریع، بخش تجهیزات فناوری اطلاعات و ارتباطات تایید شده و یا از طریق این لینک، قابل مشاهده است.

طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وی تاکید کرد: در صورت شناسایی تلفن های بی سیم غیرمجاز، به عنوان عامل ایجاد تداخل در شبکۀ تلفن همراه، با دارندگان این تجهیزات به صورت قانونی برخورد می شود؛ بنابراین عرضه کنندگان، فروشندگان و خریداران این تجهیزات، به منظور جلوگیری از وارد شدن خسارت، ضروری است از عرضه و به کارگیری هر نوع از تلفن های بی سیم خانگی فاقد تاییدیۀ این سازمان خودداری کنند.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هشدار درباره عرضه و استفاده از تلفن بی سیم خانگی فاقد مجوز" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هشدار درباره عرضه و استفاده از تلفن بی سیم خانگی فاقد مجوز"، کلیک کنید.