هدف سند راهبردی رساندن شیراز به تراز سومین حرم اهل بیت (ع) است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

هدف سند راهبردی رساندن شیراز به تراز سومین حرم اهل بیت (ع) است - خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اسخاج، سید ابراهیم حسینی عصر چهارشنبه در آیین رونمایی از سند راهبردی «شیراز؛ سومین حرم اهل بیت» گفت: جان مایه سند راهبردی «شیراز؛ سومین حرم اهل بیت» وحدت حداکثری مردم و مسوولین برای ارتقای جایگاه شیراز جنت تراز به تراز سومین حرم اهل بیت است.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی دیدگاه های رهبر معظم انقلاب نشان می دهد رهبر انقلاب به شیراز به عنوان یکی از استوانه های اساسی در ایجاد تمدن نوین اسلامی به عنوان مقدمه ظهور، حساب جدی باز کرده اند و بعدها نیز در بیانیه گام دوم انقلاب با ارایه سه مولفه خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی به آن اشاره فرموده و بعد از یک هفته مقدمه چینی در دیدارهای مختلفی که طی سفر ایشان به استان فارس صورت گرفت در 18 اردیبهشت 1387 بیان کردند اینجا سومین حرم اهل بیت است.

حسینی بیان کرد: از آن روز در استان فارس هرکس به فراخور حال خود و به سهم خود برای تحقق سومین حرم اهل بیت تلاش کرد و ما نیز در جلسات متعدد هیات اندیشه ورز بر روی مفاهیم و عبارات تفحص و بررسی کردیم و نهایتاً در دیدار با بزرگان استان از جمله امام جمعه شیراز، استاندار فارس، تولیت حرم و … اقدامات انجام شده خوب اما ناکافی دانسته شد.

وی خاطرنشان کرد: در آبان 1401 ضرورت تدوین سند راهبردی در جلسه شورای فرهنگ عمومی مطرح و تدوین آن تصویب شد و شورای راهبری، مسوول پیگیری این امر شد و نهایتاً کارگروهی با حضور نمایندگان نهادهای مختلف استان فارس تشکیل شد و اندیشکده رهیافت ولایت که تجربه خوبی در تنظیم اسناد فرهنگی با رویکرد دینی داشت برای مشورت انتخاب و چارچوب تدوین سند در 8 گام ارایه و تصویب و سپس مطالعه ابعاد مختلف آن آغاز شد.

حسینی در ادامه گفت: سپس وجود ناظر علمی متشکل از اساتید حوزه و دانشگاه احساس و انجام شد و به عنوان اولین گام در اجرای این سند راهبردی و ارزشمند، چشم انداز، رسالت و بیان الزامات و اقتضایات و شاکله دبیرخانه اجرایی آن شنبه 22 اردیبهشت 1403 مشخص شد و در جلسه مشترک شورای فرهنگ عمومی و شورای اداری استان به تصویب رسید و امروز از آن رونمایی شد.

وی در پایان گفت: در این سند و مصوبه تکالیفی نیز بر عهده دستگاه های اجرایی گذاشته شده و سازمان برنامه و بودجه جهت تامین اعتبارات اجرایی آن از محل اعتبارات استانی و ملی تکالیفی دارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هدف سند راهبردی رساندن شیراز به تراز سومین حرم اهل بیت (ع) است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هدف سند راهبردی رساندن شیراز به تراز سومین حرم اهل بیت (ع) است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.