نظر سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره گل قهرمانی پرسپولیس

نظر سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره گل قهرمانی پرسپولیس

آفتاب نیوز :

 دانیال مرادی درمورد صحنه گل منجر به قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر فوتبال کشورمان، اظهار دلشت: با زوایای موجود نمی توان به ضرص قاطع گفت بازیکن پرسپولیس در شرایط آفساید است یا خیر. به نظر می آید پای مدافع مس رفسنجان آفساید را پر کرده مگر اینکه زاویه جدیدی به دست ما برسد که واضح نشان بدهد این صحنه آفساید است.

وی افزود: پروتکل آنالیز داوری در کل دنیا به این شکل است که اگر صحنه ای وضوح نداشته باشد که داور یا کمک داور تصمیم اشتباهی گرفته است، باید تصمیم داور یا کمک در آن صحنه را تایید کرد.

سرپرست کمیته داوران تصریح کرد: برخی گفته اند گولسیانی در وضعیت آفساید است. وقتی چنین چیزی عنوان می شود باید به وضوح نشان بدهیم بخشی از بدن او جلوتر از توپ و مقدم تر به خط دروازه حریف است. به دلیل همین مسایل است که فیفا در حال اصلاحاتی است تا برای اعلام آفساید، باید کل بدن بازیکن کامل در آفساید باشد تا چنین شایباتی پیش نیاید.

مرادی ادامه داد: برای قطعی نظر دادن درمورد این صحنه هم باید تکنولوژی VAR در اختیار داشته باشیم تا با خط کشی بگوییم بازیکن میلی متری یا سانتی متری در وضعیت آفساید هست یا نیست؟ با این وجود آنچه ما می بینیم به نظر می آید پای مدافع آفساید را پر کرده و 2 بازیکن در شرایط برابر با هم هستند. به همین دلیل گل در شرایط سالم به ثمر رسیده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظر سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره گل قهرمانی پرسپولیس" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظر سرپرست کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره گل قهرمانی پرسپولیس"، کلیک کنید.