نامگذاری 83 معبر گلزار شهدا به نام مناطق عملیاتی دفاع مقدس

نامگذاری 83 معبر گلزار شهدا به نام مناطق عملیاتی دفاع مقدس

طرح نامگذاری 83 معبر گلزار شهدا بهشت زهرا(س) به نام مناطق عملیاتی دفاع مقدس در سی امین هفته از پویش «دوشنبه های تعالی» رونمایی شد.

به گزارش اسخاج، طرح نامگذاری معابر گلزار شهدا بهشت زهرا(س)، با حضور مدیر عامل، معاونین و مدیران سازمان بهشت زهرا(س)، رییس اداره روابط عمومی بنیادشهید تهران بزرگ و مادر شهید سید محمد شاهورانی در سی امین هفته از پویش «دوشنبه های تعالی» رونمایی شد.

جواد تاجیک، مدیر عامل سازمان بهشت زهرا(س) در این مراسم گفت: معابر شهری معمولا به نام شهدایی که در آن نقاط سکونت داشته اند مزین می شوند؛ اما ساکنان گلزار شهدا بهشت زهرا(س) خود همگی شهید هستند؛ لذا تصمیم گرفته شد نام منطقه عملیاتی و محل شهادت شهدا بر روی معابر گذاشته شود.

وی با اشاره به طرح مشترک بهشت زهرا(س) و بنیاد شهید برای گویاسازی گلزار شهدا، تصریح کرد: نامگذاری معابر گلزار اولین قدم برای معرفی و آشنایی بیشتر زایران با شهدا و دفاع مقدس است و در قدم های بعدی شرح و عکس مناطق، عملیات ها، یگان ها و حماسه های شهدا، در کنار تابلوهای نامگذاری معابر قرار داده می شود.

تاجیک تصریح کرد: غیر از نامگذاری معابر گلزار شهدا به نام مناطق عملیاتی، چهارراه ها، میادین، صحن ها، اماکن و درب های گلزار نیز در گام بعدی به نام عملیات ها و یگان های دوران دفاع مقدس نامگذاری می شوند.  

علوی مدیر گلزار شهدا بهشت زهرا(س) نیز با بیان اینکه نامگذاری معابر در قطعات گلزار شهدا پس از مشورت با برخی پیشکسوتان جهاد و شهادت انجام شده است، تصریح کرد: نام معابر گلزار شهدا بر اساس فراوانی منطقه عملیاتی محل شهادت شهدایی که در هر بلوک آرمیده اند انتخاب شده که در این راستا 83 محور و معبر به نام مناطق عملیاتی نامگذاری شده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی سازمان بهشت زهرا(س)، پروژه های سازمان بهشت زهرا(س) روزهای دوشنبه هر هفته در قالب پویش «دوشنبه های تعالی»رونمایی و افتتاح می شوند و این روند ادامه خواهد داشت.

پایان خبر اسخاج 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نامگذاری 83 معبر گلزار شهدا به نام مناطق عملیاتی دفاع مقدس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نامگذاری 83 معبر گلزار شهدا به نام مناطق عملیاتی دفاع مقدس"، کلیک کنید.