مردم از قرارگیری در مسیر های سیل خیز خودداری کنند

مردم از قرارگیری در مسیر های سیل خیز خودداری کنند

آفتاب نیوز :

عیسی بزرگ زاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: امروز ستاد مدیریت سیلاب وزارت نیرو بر اساس صدور هشدار سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی تشکیل جلسه داد.

وی ادامه داد: این هشدار برای جبهه بارشی است که از روز سه شنبه 28 فروردین تا پنجشنبه 30 فروردین در نواحی جنوبی کشور فعالیت خواهد داشت.

سخنگوی صنعت آب خاطرنشان کرد: این جبهه در استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، بوشهر، فارس، بخش هایی از استان کرمان و یزد رخ خواهد داد و این مناطق را مستعد وقوع سیلاب خواهد کرد.

بزرگ زاده گفت: جزایر هرمزگان در این سامانه بارشی بارش های چشمگیری را دریافت خواهند کرد.

وی به شهروندان این مناطق توصیه کرد: برای ایمن ماندن از سیلاب از قرارگیری در مسیر ها و مواضع سیل خیز جدا خودداری کنند.

سخنگوی صنعت آب همچنین توصیه کرد: مردم در زمان بارش ها از رفتن به مناطق پست و حاشیه رودخانه ها و مناطق ساحلی جدا خودداری کنند.

بزرگ زاده گفت: همچنین مردم از گذر از تقاطع های سازه ای، پل ها و آب نما ها در زمان بارش ها خود داری کنند.

وی به دستگاه های اجرایی و خدمات رسان با توجه به فرصت باقی مانده توصیه کرد در آمادگی کامل قرار گیرند.

سخنگوی صنعت آب خاطرنشان کرد: این زمان تا وقوع بارش ها فرصت مناسبی است تا مجاری انتقال آب ها پاکسازی شده و این امر کمک شایانی به توان و ظرفیت آب گذری از رود ها و آب راهه ها خواهد کرد.

بزرگ زاده گفت: اگر چنانچه نیاز است برخی مناطق مسکونی برای زمان وقوع سیل خالی از سکنه باشند از هم اکنون این اقدام صورت گیرد تا آسیب و خسارت سیل کاهش یابد.

وی ابراز امیدواری کرد: با بکار بستن این توصیه ها خسارت سیلاب کاهش یافته و سیل نعمتی برای کشور باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم از قرارگیری در مسیر های سیل خیز خودداری کنند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم از قرارگیری در مسیر های سیل خیز خودداری کنند"، کلیک کنید.