ماجرای جابه جایی علی پروین با آمبولانس!

ماجرای جابه جایی علی پروین با آمبولانس!

آفتاب نیوز :

پایان بازی های لیگ برتر فوتبال ایران، مصادف بود با جشن قهرمانی پرسپولیس در عصر روز شنبه ای که گذشت، در حاشیه جشن قهرمانی فیلمی منتشر شد که بازتابش در رسانه ها با عنوان عجیب «کار جالب علی پروین» همراه بود.

کار جالب علی پروین، فوتبالیست پیشکسوت تیم پرسپولیس نه تنها جالب نبود، که غیرقانونی و شرم آور بود، استفاده از خودروی آمبولانس برای رفت و آمد و تردد در سطح شهر.

آن طور که برخی از رسانه ها نوشته اند گویا این آمبولانس خصوصی و در اختیار باشگاه پرسپولیس بوده، اما حتی با این فرض هم، چنین اقدامی نه فقط غیرقانونی که غیر اخلاقی و مخرب تعریف می شود، سال ها تلاش شده تا مردم به اهمیت راه دادن به خودرو های امدادی پی ببرند و مسیر تردد این خودرو ها را شلوغ و مسدود نکنند. پیش از این نیز در رسانه ها گزارش هایی از تردد برخی از افراد با نفوذ از طریق آمبولانس ها مطرح شده بود، حالا که فیلم واضح علی پروین و همراهان منتشر شده، این باور تقویت می شود که آمبولانس ها فقط در اختیار بیماران نیست.

رییس سازمان اورژانس کشور با تایید این خبر می گوید: خودروی آمبولانسی که علی پروین و محمود خوردبین را جابه جا کرده است، متعلق به یک آمبولانس خصوصی بود و این کار هم غیرقانونی بوده و قطعا طبق قانون به آن ها برخورد خواهد شد.

جعفر میعادفر تاکید می کند: این روز ها درگیر مراسم رحلت امام و بزرگداشت 15 خرداد هستیم، اما در اولین فرصت اقدامات قانونی و برخورد با این شرکت آمبولانس خصوصی را انجام می دهیم و نتیجه را به رسانه ها اعلام می کنیم.

علاوه براین رییس اورژانس تهران نیز در واکنشی به این موضوع گفته است: درمورد تخلفات مربوط به آمبولانس های خصوصی، طبق دستوری که از مقام عالی وزارت در خصوص ساماندهی آمبولانس های غیر 115 و بخش خصوصی در سال 1402، دریافت کرده ایم عمل می کنیم.

محمد اسماعیل توکلی می گوید: همکاران ما در اداره نظارت بر آمبولانس های غیر 115، به صورت شبانه روزی در تمام معابر عبوری و مراکز آمبولانس های خصوصی و شرکت های تابعه و هر جای غیردولتی که از آمبولانس استفاده می کند، حضور پیدا خواهد کرد و الزامات ما را ارزیابی می کند تا آن مرکز، آن ها را رعایت کرده باشد. هر مرکزی که دستورالعمل های ما را نقض کرده باشد، به مراجع مربوطه ارجاع داده می شود تا نسبت به ابطال مجوزشان اقدام کنیم. شکایت عمده از آمبولانس های خصوصی درباره مبالغ دریافتی است که هم وطنان می توانند در سامانه 190 این شکایت را ثبت کنند و ما با جدیت به این موضوع رسیدگی می کنیم. لازم به ذکر است مواردی که هزینه اضافه دریافت کرده بودند نیز عمدتا به مردم بازگشت داده شده است.

سابقه بد آمبولانس های خصوصی
تا قبل از حادثه پلاسکو خبری از اعتماد برخی مردم به آمبولانس ها نبود. برخی به آژیر ها بی اعتنایی می کردند و همه این ها را بازی آمبولانس های خالی برای عبور از ترافیک می دانستند. حادثه پلاسکو، اما باور آن عده از مردم را نسبت به خودرو های اورژانس تغییر داد. آن ها دیگر هنگام شنیدن صدای آمبولانس بی توجه نیستند.

سال 98 علی عبدالعالی، استاد دانشگاه، گفت: «عده ای از معلمان خصوصی با آمبولانس رفت و آمد می کنند. این معلم های کنکور به آمبولانس خصوصی پول می دهند که آن ها را از خط ویژه از کلاس اول به کلاس بعدی برساند.» عده ای دیگر این نظر را داشتند که نه تنها معلمان کنکور بلکه ثروتمدان دیگری، چون بازاریان و سلبریتی ها از آمبولانس خصوصی برای تردد در شهر استفاده می کنند. آن زمان یکی از شرکت های آمبولانس خصوصی می گوید: نرخ هر سفر 250 هزار تومان و توقف هر ساعت برابر با 60 هزار تومان است، فرقی هم نمی کند که مسافر بیمار باشد یا رییس یک شرکت!

جابه جایی سلبریتی ها با آمبولانس
جابه جایی شخصیت ها و چهره ها با آمبولانس پیش از این ها هم خبری شده بود، سال 99 برخی رسانه ها مصاحبه ای به نقل از رییس مرکز اورژانس تهران منتشر کردند که این مقام مسیول ادعا کرده بود که برخی مسیولان از آمبولانس های بخش خصوصی استفاده می کنند. این خبر بلافاصله تکذیب شد و روابط عمومی مرکز اورژانس تهران در اطلاعیه ای اعلام کرد: خبر منتشر شده به نقل از رییس مرکز اورژانس تهران مبنی بر استفاده شخصی برخی از مسوولان از آمبولانس های بخش خصوصی تهران از سوی برخی رسانه ها، تکذیب می شود. هیچ گونه تخلفی از طرف آمبولانس های خصوصی در شهر تهران اتفاق رخ نداده و تنها یک مورد در سال گذشته رخ داد که بلافاصله جواز فعالیت آن آمبولانس خصوصی باطل شد.

رییس وقت مرکز اورژانس تهران در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون گزارشی از استفاده شخصی برخی از مسوولان از آمبولانس های اورژانس تهران شده یا خیر نیز گفته بود: در اورژانس دولتی به هیچ عنوان چنین اتفاقی رخ نمی دهد؛ زیرا از تماس مددجو تا انتهای خدمات رسانی نیرو های اورژانس تمامی فعالیت ها رصد می شود، اما در بخش خصوصی چنین موردی را داشتیم که سریعا با شرکت مربوطه برخورد و مجوزشان باطل شده است.

حالا باید منتظر بمانیم تا رییس اورژانس کشور درباره نحوه برخورد با این آمبولانس خصوصی اطلاع رسانی کند، البته علی پروین یا باشگاه پرسپولیس تاکنون واکنشی نشان نداده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ماجرای جابه جایی علی پروین با آمبولانس!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ماجرای جابه جایی علی پروین با آمبولانس!"، کلیک کنید.