لیگ ملت های والیبال| چهارمین شکست متوالی ایران این بار مقابل آرژانتین

لیگ ملت های والیبال| چهارمین شکست متوالی ایران این بار مقابل آرژانتین

تیم ملی والیبال ایران در آخرین دیدار خود در هفته اول در جدالی پنج سته مغلوب آرژانتین شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری اسخاج،مسابقات لیگ ملت های والیبال 2024 آخرین سکوی کسب سهمیه بازی های المپیک پاریس برای تیم ملی والیبال کشورمان و دیگر کشور های بازمانده از این رقابت ها است که در پایان مرحله مقدماتی این مسابقات براساس رنکینگ تیم های برتر در رده بندی، پنج تیم جواز حضور در بازی های المپیک سال 2024 را کسب خواهند کرد.

مرحله مقدماتی مسابقات گروه مردان از یکم خردادماه با حضور 16 تیم ایران، ایتالیا، آرژانتین، صربستان، کوبا، ژاپن، برزیل، ترکیه، بلغارستان، هلند، آلمان، فرانسه، آمریکا، کانادا، لهستان و اسلوونی پیگیری آغاز شده است و تا سوم تیرماه سال پیگیری می شود.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت صفر بامداد امروز دوشنبه هفتم خردادماه در چهارمین مسابقه خود در لیگ ملت ها 2024 به مصاف آرژانتین رفت و سه بر دو مغلوب حریف شد.

پایز در این دیدار از ترکیب میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل نژاد، محمد ولی زاده، مهدی جلوه و آرمان صالحی در ابتدای مسابقه استفاده کرد.

لوسیانو دچکو، برونو لیما، لوسیانو پالونسکی، لوسیانو ویسنتین، آگوستین لوزر، نیکولاس زربا، سانتیاگو دانانی هم ترکیب شروع کننده تیم آرژانتین با هدایت مارسلو مندز بودند.

در ابتدای نخستین ست این مسابقه آرژانتین سه امتیاز متوالی گرفت و ملی پوشان کشورمان بازی چندان خوبی نداشتند تا این که پایز در امتیاز 6 بر 2 به نفع آرژانتین وقت استراحت گرفت و از بازیکنان خواست ریسکی تر سرویس بزنند و با دفاع حریف برای منحرف کردن مسیر توپ بازی کنند. توصیه های سرمربی کشورمان موثر واقع نشد و پایز بار دیگر با ده امتیازی شدن آرژانتینی ها در تایم استراحت از بازیکنان خواست درست بازی کنند و اشتباهاتشان را کاهش دهند. این بار این توصیه کارساز شد و روند امتیازگیری ایران سرعت گرفت. به قدری که مندز را در تفاضل امتیاز سه ناچار کرد با وقت استراحت وقفه ای در مسابقه ایجاد کند. تلاش های بازیکنان ایران کام بکی جذاب در ست نخست به همراه داشت و در حالی که در ابتدا 12 بر 4 از حریف عقب بودند، به بازی برگشته و با امتیاز مستقیم سرویس، جلوه دو تیم در امتیاز 18 برابر شدند و این روند خوب تیم ملی در نهایت باعث شد این ست 25 بر 23 به نفع کشورمان پایان یابد.

ست دوم هم با چهار امتیاز متوالی تیم ملی کشورمان و رالی های زیبا میان دو تیم شروع شد و در ادامه طبق توصیه پایز، توپ ها را از روی دست دچکو عبور داده می شد تا راحت تر منجر به امتیاز شود. دو تیم با امتیازاتی برابر پیش رفتند تا تماشاگران شاهد بازی دو طرفه و جذابی در سالن ماراکانو باشند. امتیاز مستقیم سرویس شریفی و امتیاز 22 برای کشورمان مندز را ناچار به وقت استراحت کرد. دومین وقت استراحت مندز در امتیاز 24 باعث شد دو تیم رقابتی بیشتر داشته باشند و پوین 31 بر 29 پایان بخش این ست دیدنی به نفع آرژانتین باشد.

بازیکنان سومین ست را هم پرانرژی آغاز کردند و با اختلاف دو امتیازی از حریف پیش رفتند. اعتراض های لوسیانو دچکو به پوینی که وادی با بازی هوشمندانه از حریف گرفته بود، یک کارت زرد برایش به همراه داشت. ویدیوچک درست پایز باعث شد کشورمان اختلاف امتیاز را با حریف افزایش دهد و مندز با نگرانی وقت استراحت بگیرد. در ادامه 5 امتیاز متوالی نتیجه را 19 بر 14 به نفع ایران کرد و رالی جذابی که محمدطاهر وادی با توپ گیری فوق العاده پوین را برای کشورمان کرد امتیاز را به 20 رساند. توصیه های پایز به بازیکنان در تمام طول بازی توجه به حمله اول بود و در ادامه تاکید کرد که برای دفاع بجنگند و خطای سرویس نداشته باشند. ویدیوچک پایانی مندز هم کارساز نشد و این ست 25 بر 20 به نفع ایران پایان یافت.

در ابتدای چهارمین ست هرچند درخواست ویدیوچک پایز موفق نبود، اما روند بازی بازیکنان بهبود یافت و بازی با اختلاف امتیاز به نفع ایران پیش رفت. اما در میانه مسابقه بازی از دست ملی پوشان خارج شد و حریف سه امتیاز پیش افتاد. پایز از بازیکنان خواست تا همچنان جنگنده ادامه دهند چرا که هیچ چیز تمام نشده است و اشتباهات ایران است که باعث امتیازگیری آرژانتین می شود. توصیه ها نتیجه بخش نبود و این ست 25 بر 20 به نفع آرژانتین تمام شد.

در پنجمین ست بازیکنان ایران همچنان با روحیه ای جنگنده بازی را پیش بردند، اما در ست هفت بر 6 به نفع آرژانتین مربیان حریف به جای ایستادن بازیکنان ذخیره ایران بیرون از زمین اعتراض داشتند و این ماجرا با وساطت کادر فنی کشورمان برطرف شد. امتیازات تا عدد 10 برابر پیش رفت و استرس و هیجان را برای تماشاگران این دیدار به همراه داشت. این ست با نتیجه 15 بر 13 به نفع آرژانتین پایان یافت تا ملی پوشان با روحیه ای جنگنده و کسب یک امتیاز راهی ژاپن شوند.

دو تیم ایران و آرژانتین تاکنون در طول تاریخ 18 بار به مصاف یکدیگر رفتند که 9 برد برای ایران و 9 پیروزی برای آرژانتین ثبت شده است.

یوراج موکی از اسلواکی و هکتور اورتیز از پورتوریکو داوران اول و دوم این دیدار بودند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لیگ ملت های والیبال| چهارمین شکست متوالی ایران این بار مقابل آرژانتین" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لیگ ملت های والیبال| چهارمین شکست متوالی ایران این بار مقابل آرژانتین"، کلیک کنید.