قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ قیمت واقعی گوشت چقدر است؟

قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ قیمت واقعی گوشت چقدر است؟

به گزارش خبرگزاری اسخاج، منصور پوریان، رییس شورای تامین کنندگان دام گفت: گوشت گرم وارداتی به صورت مستمر در استان های تهران، قم، البرز و آستان قدس رضوی و گوشت منجمد در تمامی استان ها عرضه می شود.

او با بیان اینکه عرضه روزانه گوشت گرم از 300 تن فراتر رفته است، افزود: توزیع گوشت گرم وارداتی منجر به ایجاد تعادل و روند کاهشی قیمت در بازار شده است.

پوریان در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان ادامه داد: عرضه دام نسبت به مدت مشابه سال قبل 100 درصد افزایش یافته که این امر منجر به کاهش قیمت گوشت در بازار شده است و از طرفی افزایش روند توزیع موجب شده که از مرحله کمبود یا شرایط سخت بخش تولید گوشت قرمز خارج شدیم.

رییس شورای تامین کنندگان دام با اشاره به سبد متنوع پروتیین کشور افزود: با استمرار روند توزیع مناسب شاهد کاهش قیمت گوشت خواهیم بود.

او قیمت هر کیلو گوشت منجمد وارداتی را در محدوده 300 هزار تومان و گوشت گرم را کمتر از 370 هزار تومان برای مصرف کننده اعلام کرد.

پوریان متوسط قیمت هر کیلو دام سبک را 230 تا 235 هزار تومان و گوساله 195 هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ کنونی هر کیلو لاشه 465 هزار تومان است.

رییس شورای تامین کنندگان دام گفت: بنابر آمار جمعیت کنونی دام سبک 71 میلیون راس و دام سنگین 9 میلیون راس است که در دام سنگین امکان صادرات وجود ندارد، اما در دام سبک پتانسیل صادرات 2 میلیون راس وجود دارد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ قیمت واقعی گوشت چقدر است؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت جدید دام زنده اعلام شد/ قیمت واقعی گوشت چقدر است؟"، کلیک کنید.