فراخوان دومین جشنواره فرهنگی هنری «ارادت» اعلام شد – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

فراخوان دومین جشنواره فرهنگی هنری «ارادت» اعلام شد - خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری اسخاج، حجت الاسلام محمد مهدی شاهینی در گفتگو با خبرنگاران از فراخوان دومین جشنواره فرهنگی هنری ارادت به همت بنیاد فرهنگی امامت خبر داد.

وی افزود: بنیاد فرهنگی امامت با ماموریت ایجاد و بهینه سازی زیر ساخت های اجرایی طرح ها و برنامه های فرهنگی و تبلیغی؛ عهده دار نظام بخشی و ایجاد ظرفیت های جدید در زمینه های مختلف فرهنگی، تبلیغی و ترویجی در امر تبلیغ و ترویج مکتب تشیع است.

شاهینی افزود:جشنواره فرهنگی و هنری ارادت با توجه ویژه به واقعه بزرگ غدیر خم به دنبال فراهم کردن زمینه ای است تا تراث غدیر در قالب های فرهنگی و هنری به عموم محبان امیرالمومنین علی علیه السلام تقدیم شود.

وی با بیان اینکه در همین راستا جشنواره فرهنگی و هنری ارادت با بازنمایی فرهنگی، هنری و ادبی کتاب «گزارش لحظه به لحظه از واقعه غدیر» برگزار می شود گفت: عظمت عید غدیر، پیمان با وارث غدیر، سفرنامه پیامبر(ص) تا غدیر، سخنرانی پیامبر(ص) در غدیر و پیمان وفاداری در غدیر محورهای موضوعات این جشنواره هستند.

معاون فرهنگی تبلیغی بنیاد فرهنگی امامت تصریح کرد: این فراخوان، خواهان مشارکت کلیه هنرمندان در پرتو تلاش و نگرش حرفه ای جهت تولید آثار فاخر برای گروه سنی «الف، ب، ج» است.

رییس برگزاری دومین جشنواره فرهنگی هنری ارادت یادآور شد: جشنواره ارادت 1403 با شعار «روز پیمان» در چهار بخش شعر، داستان ، کتابخوانی و کودک و نوجوان برگزار می شود.

وی با اشاره به برخی از اهداف این جشنواره گفت: اشاعه هنر متعالی در راستای تبیین امامت اهل بیت علیهم السلام و غدیر و مباهله با استفاده از هنر خلاق، وحدت بخش و امید آفرین ، ایجاد زمینه پویایی، نشاط و فضای هم افزایی و همدلی بین هنرمندان از طریق رقابت های سازنده و تعالی بخش، خلق آثار هنری و ادبی فاخر با موضوع امامت امیرالمومنین علیه السلام و واقعه غدیر خم و مباهله، حمایت و هدایت فعالیت ها، آثار و استعدادهای خلاق و نوآورانه هنرمندان و فعالان فرهنگی در حوزه امامت و بهره مندی از روش های نوین تبلیغ و استفاده از فناوری های جدید، جهت ایجاد شبکه تولیدکنندگان آثار هنری امامت اهل بیت علیهم السلام از جمله اهداف این جشنواره است.

شاهینی با بیان اینکه علاقمندان تا روز عید غدیر برای ارسال آثار خود فرصت دارند گفت:اول تیرماه زمان بارگذاری سوالات کتابخوانی خواهد بود و اختتامیه جشنواره همزمان با روز مباهله برگزار خواهد شد و علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می توانند به آدرس https://emamat.ir مراجعه کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه های در دست اقدام برای غدیر در سال جاری،گفت: با هماهنگی صورت گرفته با فعالان غدیری در اصفهان، نطنز و قم برنامه هایی در دستور کار قرار گرفت تا جشن غدیر که به نظر ما از عید قربان تا یک روز بعد از مباهله است، توسعه یابد که با استقبال این استان ها مواجه شد و شعار امسال هم «روز پیمان» نام گرفت.

شاهینی ادامه داد: برپایی همایش علمی با موضوع غدیر و خدا از جمله برنامه هایی است که به مناسبت غدیر امسال با همکاری مرکز غدیرستان اصفهان برگزار و 17 مقاله هم ارایه خواهد شد. همچنین جشن ایام غدیر دو روز قبل از مباهله با حضور مادحین و شعرا برگزار می شود و برنامه دیگر هم برپایی جشن برای دانش آموزان و کودکان تا 13 سال است.

معاون فرهنگی تبلیغی بنیاد فرهنگی امامت افزود: برپایی دو جلسه علمی همراه با رونمایی از آثار با عناوین امامت اهل بیت(ع) و بر دین حسین(ع) از جمله برنامه های درنظر گرفته شده است، ضمن اینکه کار بعدی بنیاد امامت، برپایی نمایشگاه غدیر است که با تخفیف 50 درصد آثار خود را ارایه می دهد. همچنین نشست شاعرانه مدح امیر مخصوص بانوان در قالب دومین جلسه برگزار می شود و چند جلسه هم با حضور مادحین و شاعران زبان های عربی و اردو برگزار می شود.

شاهینی با بیان اینکه ارایه مشاوره به مساجد و کانون های فرهنگی در شهرهای مختلف از جمله برنامه های دیگر در نظر گرفته شده است، گفت: دوره های نقد مدعیان مهدویت در این ایام در حال برگزاری است. همچنین اولین مرکز مشاوره تخصصی نقد و شناخت مدعیان یمانی در قم تشکیل شده است و با حضور کارشناسان زن و مرد پاسخگوی جوانان و سایر اقشار مردم است و حسن ختام فعالیت های ما هم جشنواره فرهنگی، هنری ارادت است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فراخوان دومین جشنواره فرهنگی هنری «ارادت» اعلام شد – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فراخوان دومین جشنواره فرهنگی هنری «ارادت» اعلام شد – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.