عادات ساده ای که سلامت شما را به خطر می اندازد

عادات ساده ای که سلامت شما را به خطر می اندازد

آفتاب نیوز :

بدن ما ماشینی حیرت انگیز است که ما هر روز به آن اتکا می کنیم. با این حال، گاهی ندانسته کار هایی انجام می دهیم که تاثیر منفی ای بر سلامت ما دارند. در ادامه با این عادت های اشتباه آشنا خواهیم شد.

1- خوابیدن به پهلوی راست

بسیاری از ما دوست داریم به پهلو بخوابیم. با این حال، هر دو طرف بدن ما یکسان نیستند. خوابیدن به پهلوی راست عملکرد دستگاه گوارش را مختل می کند، به ویژه برای آن هایی که با مشکل سوزش معده درگیر هستند.

از آنجایی که معده در سمت چپ بدن قرار دارد، خوابیدن به پهلوی چپ باعث می شود اتصال ماهیچه ای میان معده و مری را راحت تر می کند، امری که به کنترل رفلاکس اسید معده کمک می کند.

2- پاک کردن دست ها با دستمال های آنتی باکتریال قبل یا بعد از غذا

استفاده از دستمال های آنتی باکتریال در حال افزایش است. با این حال، توصیه می شود به جای آن، دست ها را به مدت یک دقیقه با آب و صابون بشویید.

3- نوشیدن قهوه در ابتدای صبح

بسیاری از ما صبح خود را با نوشیدن قهوه آغاز می کنیم. با این حال، صبح زود زمان مناسبی برای نوشیدن قهوه نیست، چون بدن ما در آن زمان از روز کورتیزول بالایی تولید می کند. مصرف قهوه در زمانی که بدن کورتیزول بالایی تولید می کند می تواند سطح هورمون اضطراب را افزایش دهد، امری که به مرور مشکلات دیگری برای سلامت ایجاد خواهد کرد.

از آنجایی که سطح کورتیزول در بدن 3 بار در روز بالا می رود، کافیین باید بین 10 صبح تا ظهر و بین 2 ظهر تا 5 بعد از ظهر مصرف شود.

4- مسواک زدن بعد از غذا

مسواک زدن بعد از خوردن غذا های اسیدی می تواند به مینای دندان ها صدمه بزند. به همین دلیل بعد از خوردن غذا، برای مسواک زدن باید دست کم 30 دقیقه صبر کنید یا یه لیوان آب بنوشید./فرتاک نیوز

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عادات ساده ای که سلامت شما را به خطر می اندازد" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عادات ساده ای که سلامت شما را به خطر می اندازد"، کلیک کنید.