طلا تکان خورد/ قیمت جدید طلا 31 فروردین 1403

طلا تکان خورد/ قیمت جدید طلا 31 فروردین 1403

به گزارش خبرگزاری اسخاج، براساس گزارش رویتر، قیمت طلا در اولین ساعات تجارت در آسیا در روز جمعه به دنبال انتشار ادعاهایی مبنی بر حمله رژیم صهیونیستی به ایران و بالا رفتن تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان یک پشتوانه ایمن افزایش یافته است.
قیمت هر اونس طلا امروز با 0.53 درصد افزایش به 2391 دلار و 54 سنت رسید. قیمت معاملات آتی طلا در بازار کامکس نیویورک هم با یک افزایش 0.30 درصدی به 2405 دلار و 10 سنت رسیده است.

اسخاج در گزارشی نوشت: خبرگزاری های آمریکایی مدعی اند رژیم صهیونیستی پاسخ موشکی ایران در هفته گذشته را تلافی کرده است. اما خبرگزاری های ایران آرامش در مناطقی را که ادعا می شود حمله به آن صورت گرفته گزارش داده اند.
ایران قبلاً در مورد حمله رژیم صهیونیستی به سایت های هسته ای خود هشدار داده و اعلام کرده بود در این صورت در سیاست خود برای دوری از ساخت سلاح های هسته ای تجدید نظر خواهد کرد.
قیمت طلا طی یک هفته گذشته به خاطر افزایش تقاضا برای این فلز گرانبها به عنوان یک پشتوانه ایمن بالا رفته است.
ترس از تشدید درگیری ها در خاورمیانه تمایل برای خرید طلا را بالا برده و باعث افزایش قیمت این فلز گرانبها علی رغم نرخ بالای بهره بانک مرکزی آمریکا شده است.
شاخص دلار هم پس از انتشار اخبار مربوط به رژیم صهیونیستی و ایران افزایش یافته اما تاثیر چندانی بر قیمت طلا نگذاشته است.
قیمت طلا حدود 3 درصد طی یک هفته گذشته افزایش داشته است.
تشدید شرایط ژیوپلیتیکی در خاورمیانه باعث شده طلا چهارمین هفته پیاپی افزایش قیمت را تجربه کند.
در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.06 افزایش به 28 دلار و 68 سنت رسید و پلاتین با یک افزایش 0.44 درصدی 943 دلار و 83 سنت معامله می شود.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلا تکان خورد/ قیمت جدید طلا 31 فروردین 1403" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلا تکان خورد/ قیمت جدید طلا 31 فروردین 1403"، کلیک کنید.