طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان با هدف رفع فساد اجرا می شود – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان با هدف رفع فساد اجرا می شود - خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اسخاج، محمدرضا گودرزی پیش از ظهر شنبه در نشست کارگروه آرد و نان استان مرکزی گفت: در گذشته چنانچه سهمیه ای به نانوایان تعلق می گرفت بر اساس چانه زنی و صحبت بود اما اکنون این سهمیه بر اساس نان پخته شده و تحویلی صورت می گیرد و هیچکس در کشور دخل و تصرفی در کاهش یا افرایش این سهمیه خارج از ضوابط را ندارد.

مدبر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: عمده دلیل کسر سهمیه عدم پخت نان از سوی نانوایان است که 95 درصد در کمبود سهمیه تاثیر دارد و در صورتی که آرد به نان تبدیل نشود این سهمیه بر اساس قوانین طرح کاهش پیدا می کند.

گودرزی بیان کرد: چنانچه اشکالی هم در این طرح و سامانه باشد، اما چارچوب کلی آن درست است و اشکالات باقی مانده ظریف کاری است.

وی تاکید کرد: طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان یکی از طرح های مهم دولت است که با هدف شفافیت ایجاد شده و شفافیت موضوعی نیست که دولتی به آن تمایل داشته و دولتی نداشته باشد، بلکه اصلی ترین مسیر برای رفع فسادهای احتمالی است.

گودرزی با بیان اینکه فاصله زیاد قیمتی به صورت تقریبی 20 برابری بین آرد دولتی و آرد آزاد وجود دارد، گفت: اکنون 2 سال از اجرای این طرح می گذرد و اصلی ترین منطق طرح این است که نانوا به ازای نانی که پخت می کند آرد تحویل می گیرد.

وی افزود: اگر نانوایی گلایه از کاهش سهمیه دارد جوابش را باید از خودش جستجو کند چراکه کسی دخل و تصرفی در این سهمیه ندارد.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: نانوایانی که سهمیه آنها رو به افزایش است بیشتر از نانوایان است که سهمیه آنها کاهش می یابد.

وی افزود: بار دیگر به انواع مختلف، شهرستان های استان باید جلسه توجیهی برای نانوایی ها برگزار و اطلاع رسانی لازم را انجام دهند.

گودرزی عنوان کرد: با توجه به اینکه در نیمه اول سال ممکن است مصرف نان افزایش داشته باشد که در این راستا مقرر شد فرمانداری ها بررسی ها را انجام و در صورت نیاز به استان اعلام کنند تا در صورت نیاز برای یک مرحله سهمیه بیشتری به شهرستان ها تعلق گیرد.

وی اظهار کرد: هر نانوا که اعتقاد بر کسر سهمیه غیرمنصفانه دارد، می توانند مراجعه کنند تا با بررسی سامانه نانینو علت کسر سهمیه مشخص شود.

گودرزی تاکید کرد: در استان بالغ بر هزار و 600 نانوایی آرد نوع یک را دریافت می کنند.

تخصیص سهمیه آرد به عملکرد واحد خبازی بستگی دارد

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان مرکزی نیز گفت: سیاست نظام و دولت، ساماندهی آرد و نان در کشور بوده و استان نیز مکلف به تبعیت کشور است که خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته استان مرکزی به عنوان الگو و به نحو احسن در کشور این مهم را پیگیری کرده است.

سعید ملااسماعیلی با بیان اینکه در هر طرحی که اجرا می شود ایراداتی وجود دارد، گفت: در گذشته ایرادات زیادی در توزیع آرد وجود داشت که کشفیات زیادی نیز در این حوزه صورت می گرفت، اما در طرحی که به تازگی در خصوص توزیع آرد اجرا می شود شاید خطاهایی در اوایل طرح وجود داشت اما اکنون اجرای طرح به گونه ای پیش رفته که تخصیص سهمیه آرد به هر واحد خبازی به عملکرد آن واحد بستگی دارد.

ملااسماعیلی بیان کرد: این طرح به عنوان یکی از طرح های ملی در کشور و استان آغاز شد که البته منافع برخی افراد را به خطر انداخت.

وی گفت: در این طرح سامانه به صورت هوشمند عمل کرده و در صورتی که تمام آرد تحویلی به نان تبدیل نشود سهمیه آرد کاهش خواهد داشت هر چند تخلفاتی صورت می گیرد اما با توجه به اینکه این طرح مورد تاکید دولت و نظام است، باید اجرایی شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان با هدف رفع فساد اجرا می شود – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان با هدف رفع فساد اجرا می شود – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.