صنایع محبوب مهاجمان سایبری – اسخاج

صنایع محبوب مهاجمان سایبری - اسخاج

شرکت بلک بری با تحلیل و بررسی میلیون ها حمله سایبری علیه صنایع مختلف، صنایعی را که اغلب اوقات، اهداف اصلی این حملات هستند، شناسایی کرد.

به گزارش اسخاج، راه کارهای امنیت سایبری بلک بری، بیش از 5.2 میلیون حمله سایبری را در مدت 120 روز بین اول سپتامبر تا 31 دسامبر سال 2023 متوقف کرد. تعداد این حملات، 19 درصد در مقایسه با مدت گزارش شده قبلی، افزایش داشت.

بررسی و تحلیل محققان از این داده ها، بسیاری از ترندهای قابل توجه در فعالیت های تهدید سایبری را برملا کرد که شامل افزایش قابل ملاحظه بدافزار منحصر مورد استفاده نفوذگران سایبری بود.

صنایعی که هدف بیشترین حملات سایبری شدند

نتایج بررسی بلک بری از صنایعی که هکرها، اغلب اوقات به آنها حمله می کنند، نشان داد پنج صنعت هدف اصلی حملات سایبری هستند که عبارتند از:

1- فاینانس (50 درصد حملات)

2-بهداشت و درمان (20 درصد حملات)

3-دولت و بخش عمومی (18 درصد حملات)

4-غذا (4 درصد حملات)

5-نیروگاه ها (4 درصد حملات)

حملات سایبری به بخش فاینانس

کسب سود مالی قابل توجه و همچنین فرصت سرقت اطلاعات مهم مشتریان، دلیل اصلی است که بخش مالی، بیشتر از سایر بخش های اقتصاد، هدف حملات سایبری قرار می گیرد. راه کارهای امنیت سایبری بلک بری، بیش از دو میلیون حمله سایبری علیه بخش مالی را در دوره گزارش شده، متوقف کرده است.

حملات سایبری به بخش درمان

بخش بهداشت و درمان به دلیل نقش حساس خود در جامعه، دومین صنعتی است که بیش از سایرین، هدف حملات سایبری قرار میگیرد و به دلیل حساسیت این بخش، احتمال پرداخت باج پس از یک حمله باج افزاری موفق، بالاتر است. ذخیره سازی دیجیتالی اطلاعات مهم بیماران به عنوان یک خدمات ضروری، جذابیت بخش بهداشت و درمان را برای گروه های باج گیری که به دنبال کسب منابع مالی حداکثری هستند، بیشتر کرده است.

ظهور بدافزار به عنوان یک سرویس و باج افزار به عنوان یک سرویس، به حملات سایبری پیشرفته تر به بخش درمان منتهی شده و امنیت داده و فعالیت ها را به مخاطره انداخته است.

حملات سایبری به دولت و بخش عمومی

نهادهای دولتی و عمومی به دلیل اطلاعات فوق العاده حساسی که در اختیار دارند و نقش مهمی که در امنیت و ایمنی عمومی ایفا می کنند، از جمله اهداف اصلی تهدیدهای سایبری به شمار می روند. انگیزه های حمله به نهادهای دولتی، از اهداف مالی تا استراتژی های سیاسی، متغیر است و تهدید هکرهای تحت حمایت دولتی و عوامل تبهکار، چشم انداز تهدید متوجه این بخش را پیچیده می کند.

بخش دولتی و عمومی بیش از سایر بخش ها احتمال دارد با بدافزار منحصر، هدف حمله قرار گیرند. تحقیقات نشان داد بیش از یک حمله از هر سه حمله به این بخش (36 درصد) شامل بدافزارهای منحصر بوده است.

بدافزار منحصر چیست؟

اسماعیل والنزویلا، معاون تحقیقات و اطلاعات تهدیدها در بلک بری، می گوید: مهاجمان، هش های بدافزار جدیدی می سازند، آنها را از نو می سازند یا در بدافزار موجود تغییراتی می دهند تا شانس بیشتری برای نفوذ به هدف خود داشته باشند.

 وی افزود: بدافزار جدید، معمولا زمانی استفاده می شود که مهاجم علاقه زیادی به یک سازمان یا بخش بسیار خاص داشته باشد. هدف آن فرار از سیستم های دفاعی است که اغلب دفاع های سنتی مبتنی بر امضاهای ثابت است. مهاجمان می توانند از اسکریپت های اتوماسیون ساده استفاده کنند که قطعات جدیدی از بدافزار (معروف به هش های منحصربه فرد) را ایجاد می کنند.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صنایع محبوب مهاجمان سایبری – اسخاج" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صنایع محبوب مهاجمان سایبری – اسخاج"، کلیک کنید.