شاسی بلند تمام الکتریکی تویوتا در راه است

شاسی بلند تمام الکتریکی تویوتا در راه است

تویوتا 1.4 میلیارد دلار برای تولید یک شاسی بلند تمام الکتریکی دیگر در ایالات متحده سرمایه گذاری می کند.

به گزارش اسخاج، تویوتا موتور با سرمایه گذاری 1.4 میلیارد دلاری در کارخانه ای در ایندیانا، برنامه های خود را برای تولید و فروش خودروهای الکتریکی بیشتر در ایالات متحده پیش می برد که دومین اعلامیه این خودروساز ژاپنی در سال جاری است.

این شرکت اعلام کرد که کارخانه پرینستون، ایندیانا  که در حال حاضر چهار مدل گازی و هیبریدی تولید می کند یک شاسی بلند تمام الکتریکی و سه ردیفه بدون نام را به خط تولید خود اضافه می کند. این امر به دنبال افشای برنامه های تویوتا در فوریه مبنی بر هزینه 1.3 میلیارد دلاری آمریکا در کارخانه ای در کنتاکی برای ساخت یک شاسی بلند سه ردیفه و کاملاً الکتریکی جداگانه است.

هر دو خودرو از باتری های لیتیوم یونی استفاده خواهند کرد که کارخانه جدید این خودروساز در کارولینای شمالی تولید خواهد کرد و انتظار می رود تولید آن در سال 2025 آغاز شود.

تویوتا نسبت به سایر خودروسازان بزرگ در استقبال از خودروهای برقی کندتر عمل کرده است و ترجیح می دهد با فروش مدل های محبوب هیبریدی بتواند توسعه بیشتری پیدا کند. تویوتا همچنین می خواهد با خودروهای برقی رقبا که از یارانه های دولت ایالات متحده برای تولید داخلی سود می برند، رقابت کند. تصمیم برای تولید خودروهای برقی در ایالات متحده بخشی از تلاش های این کشور برای انطباق با استانداردهای سخت تر آلایندگی ایالات متحده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این خودروساز در حال حاضر دو خودروی برقی bZ4X و لکسوس RZ 450e را در ایالات متحده می فروشد و هر دو در ژاپن تولید می شوند. در حالی که فروش خودروهای هیبریدی حدود 29 درصد از فروش تویوتا در ایالات متحده در سال گذشته را تشکیل می داد، تحویل خودروهای برقی این شرکت در بحبوحه کاهش تقاضای جهانی ضعیف بوده است.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاسی بلند تمام الکتریکی تویوتا در راه است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاسی بلند تمام الکتریکی تویوتا در راه است"، کلیک کنید.