شاخص هوای اصفهان در 4 ایستگاه قرمز و نارنجی است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

شاخص هوای اصفهان در 4 ایستگاه قرمز و نارنجی است - خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار اسخاج، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر اساس داده های 15 ایستگاه سنجش فعال در 24 ساعت منتهی به ساعت هفت صبح شنبه نوزدهم خرداد با میانگین 91 وضعیت قابل قبول را نشان می دهد.

بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان 25 آبان با عدد 154 و خیابان زینبیه 155 AQI در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در ایستگاه خیابان احمدآباد با عدد 121 و بزرگراه خرازی 128 AQI نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس است.

شاخص هوای اصفهان همچنین در ایستگاه دانشگاه صنعتی با عدد 76، میدان انقلاب 86، پارک زمزم 74، رهنان و خیابان فیض 75، سپاهان شهر 67، خیابان فرشادی 62، بولوار کاوه 61، کردآباد 93 و ایستگاه ولدان 96 AQI وضعیت زرد و قابل قبول و در ایستگاه خیابان میرزا طاهر با عدد 46 پاک را نشان می دهد.

امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین 74، زرین شهر 86، شاهین شهر 64 و مبارکه با میانگین 82 AQI در وضعیت قابل قبول و در سجزی با میانگین 119 ناسالم برای گروه های حساس و در قهجاورستان با میانگین 154 ناسالم برای عموم شهروندان ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی هوای کاشان، نجف آباد و منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

این شاخص به طور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO) ، اُزن (O3)، دی اکسید نیتروژن (NO2)، دی اکسید گوگرد (SO2) و ذرات معلق زیر 2.5 میکرون (PM2.5) اندازه گیری و به طور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از 10 میکرومتر و ذرات کوچک تر از 2.5 میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شاخص هوای اصفهان در 4 ایستگاه قرمز و نارنجی است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شاخص هوای اصفهان در 4 ایستگاه قرمز و نارنجی است – خبرگزاری اسخاج | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.