سه افشاگری – اسخاج

سه افشاگری - اسخاج

غرب آسیا همچنان کانون اصلی تحولات جهانی را به خود اختصاص داده است بویژه آنکه در روزهای اخیر پاسخ قانونی و مشروع جمهوری اسلامی ایران به تجاوز و جیایت رژیم صهیونیستی در هدف قرار دادن کنسولگری ایران در سوریه، ابعاد جدیدی از معادلات جهانی را آشکار ساخت.

به گزارش اسخاج، قاسم غفوری در یادداشتی در سیاست روز نوشت:  در کنار آنچه در حوزه میدانی طی عملیات وعده صادق یا همان عملیات موشکی و پهپادی بی نظیر ایران رقم زده شده، تحولات دو هفته اخیر یعنی از زمان تجاوز رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری ایران، تا به امروز بیانگر افشاگری هایی است که ابعاد دیگری از ماهیت درونی و ادعاهای غرب در حوزه حقوق بشر و صلح جهانی را آشکار می سازد.

نخست آنکه پس از حمله رژیم صهیونیستی علیه کنسولگری ایران در سوریه و شهادت چند مستشار ایرانی، کشورهای غربی از آمریکا گرفته تا فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، بورل مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تماس های گسترده و متعددی با مقامات ایران از جمله وزیر امور خارجه داشته و حتی برخی کشورهای منطقه را نیز واسطه کردند تا با کلید واژه خویشتن داری مانع پاسخ ایران به جنایت صهیونیست ها شوند. این رفتار به اصطلاح خویشتن دارانه در حالی بوده که این کشورها در طول 6 ماه نسل کشی در غزه هرگز چنین رویکردی برای توقف حملات رژیم صهیونیستی نداشته اند و عملا در این نسل کشی مشارکت نموده اند. به عبارتی دیگر غرب واژه خویشتن داری را نه برای صلح و امنیت در منطقه بلکه در حمایت از رژیم صهیونیستی به کار برده اند در حالی که در 6 ماه گذشته در چارچوب همین حمایت به حذف واژه خویشتنداری در قبال رژیم صهیونیستی پرداخته اند.
 

دوم آنکه به اذعان سران غرب، در زمان عملیات وعده صادق، کشورهایی همچون آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان به حمایت از این رژیم در هدف قراردادن موشک ها و پهپادهای ایرانی پرداخته اند. آنها در حالی مدعی هستند که توانسته اند اکثریت این حملات را دفع کنند که این سوال مطرح است که آنان که از توان نظامی و سامانه ای برای آنچه مقابله با ایران می نامند برخوردارند چرا در طول 6 ماه از این تسلیحات برای مقابله با نسل کشی در غزه و رفع فاجعه انسانی در این منطقه بهره نگرفته اند؟ دوگانگی رفتاری غرب بعد دیگری از دروغین بودن ادعاهای حقوق بشری غرب را برای جهانیان آشکار می سازد.

سوم آنکه غربی ها پس از عملیات وعده صادق ضمن محکوم سازی دفاع مشروع ایران، در شورای امنیت نیز به موضع گیری های حمایتی از رژیم صهیونیستی پرداختند.  رابرت وود معاون نمایندگی آمریکا در سازمان ملل در این نشست گفت: سازمان ملل موظف است که اقدامات ایران را بی پاسخ نگذارد. آمریکا اقدامات بیشتری را برای پاسخگو ساختن ایران در سازمان ملل بررسی خواهد کرد و ایران مسیول هر اقدام بعدی خواهد بود.معاون نمایندگی فرانسه در سازمان ملل نیز گفت: حمله بی سابقه ایران را محکوم می کنیم و از شورای امنیت می خواهیم برای برقراری آرامش در منطقه تلاش کند. سفیر انگلیس در سازمان ملل گفت: «جمهوری اسلامی نقش غیرقابل قبولی در بی ثبات کردن منطقه ایفا می کند. جمهوری اسلامی ثابت کرده است که قصد دارد در منطقه هرج و مرج ایجاد کند.»

هر چند که سران غرب پیش و پس از عملیات وعده صادق مدعی تلاش برای تنش زدایی و برقراری امنیت و آرامش بوده اند اما مواضع این کشورها در نشست شورای امنیت نه تنها نمودی از این ادعا نداشت بلکه رسما دمیدن بیشتر در بحران ها و ناامنی در منطقه است. از یک سو کشورهای غربی با نادیده گرفتن قوانین بین المللی و حق دفاع مشروع به موضع گیری و محکوم سازی پاسخ ایران به تجازوات و جنایات رژیم صهیونیستی پرداختند و از سوی دیگر چنان از رژیم صهیونیستی دفاع کردند که گویی در طول 7 ماه گذشته هیچ جنایتی از سوی این رژیم در غزه صورت نگرفته است. آنها هیچ اشاره ای بر لزوم پایان نسل کشی در غزه و امدادرسانی به فلسطینی ها نداشته اند و عملا بار دیگر مشارکت و همراهی خود در کشتار غزه را به نمایش گذاشتند.

این رفتار غربی ها در نشست شورای امنیت به جهانیان نشان داد که غرب برخلاف ادعاها و گریبان چاک دادن های روزهای اخیرش نه تنها ناجی و حامی صلح و امنیت نمی باشد بلکه رسما بخشی از ماشین نسل کشی غزه و جنایت علیه بشریت است که باید  مورد بازخواست و مجازات قرار گیرد. غربی ها در شورای امنیت نشان دادند که هیچ ارزشی برای قوانین و حقوق بین الملل قایل نیستند و تنها هدف آنها حمایت از رژیمی است که جز کشتار و جنایت هیچ تفکر دیگری در سر ندارد. غربی ها در دو هفته اخیر در سه مرحله پیش، هنگام و پس از وعده صادق، ماهیت ضد بشری و دروغین بودن ادعاهای بشر دوستانه و امنیت محورشان را به جهانیان نشان دادند.
پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سه افشاگری – اسخاج" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سه افشاگری – اسخاج"، کلیک کنید.