زاکانی در جمع نمایندگان طلاب: رقیب بنده در انتخابات، مفسدین اقتصادی و فقر است

زاکانی در جمع نمایندگان طلاب: رقیب بنده در انتخابات، مفسدین اقتصادی و فقر است

کاندیدای ریاست جمهوری گفت: رقیب ما در این انتخابات، مفسدین اقتصادی، تورم و فقر است و با رقبای خود رفاقت داریم.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری اسخاج، علیرضا زاکانی در جمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم که در ساختمان مجمع برگزار شد، اظهار کرد: نظام سیاسی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی تغییر کرد و در جهت تحقق مردم سالاری دینی قدم برداشت و مردم نقش بسزایی در آن داشتند.

وی ابراز کرد: پس از اصلاح قانون اساسی، 9 دولت را در کشور تجربه کرده ایم که در هشت دولت، دچار افراط و تفریط های جدی بوده ایم و کار آیت الله رییسی این بود که دولت را در مختصات اصلی خود از جمله تبعیت از دین، حرکت در مسیر اهداف انقلاب اسلامی، تبعیت از ولی و امام جامعه، خدمت به مردم، تلاش شبانه روزی و … قرار داد.

این کاندیدای ریاست جمهوری با بیان این مطلب که آیت الله رییسی اصلاح وضعیت کشور را به خوبی آغاز کرده بود، عنوان کرد: «جهت گیری درست کشور» و «صعود مولفه های اقتصادی فراتر از پیش بینی ها» میراث دولت شهید آیت الله رییسی است و این میراث باید توسط رییس جمهور بعدی ادامه پیدا کرده تا به سرانجام مطلوب برسد.

شهردار فعلی تهران بیان کرد: نوسان نرخ ارز، نقدینگی، ناترازی بانک ها، قاچاق، فساد اقتصادی و … از جمله مشکلاتی است که امروز همچنان در کشور وجود داشته و فعالیت هایی که آیت الله رییسی برای حل آن آغاز کرده، باید ادامه پیدا کند.

زاکانی اظهار کرد: امروز کشور دارایی ها و داشته های بسیاری دارد که می توان از ظرفیت آن بهره برد و «امکان کار»، «ایده کار» و «مسیر های مناسب برای انجام کار» در کشور وجود دارد.

وی ابراز کرد: تحریم سبب مشکلات خواهد شد؛ اما بالاتر از تحریم، بی عرضگی برخی مسیولان در دولت های گذشته بوده که مشکلات بسیاری را برای کشور ایجاد نموده است.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: اگر می خواهیم کشور به سامان برسد، «منیت» ها باید کنار رفته و همه مسیولین «ما» شوند و به فکر خدمت به مردم باشند.
شهردار فعلی تهران بیان کرد: «دانش»، «سلامت» و «کارآیی» سه عنصر کلیدی برای مسیولان است که اگر این سه ویژگی در مسیول باشد، کشور دچار جهش خواهد شد.

زاکانی با تاکید بر اینکه کارنامه یک کاندیدا بسیار مهم است، اظهار کرد: تمام نامزد های ریاست جمهوری باید عملکرد گذشته خود را بپذیرند و همه ما در مشکلات موجود کشور دخیلیم و باید نقش خود را بپذیریم و در برابر وعده هایی که به مردم برای آینده می دهیم، مسیولیم.

وی ابراز کرد: بنده به غیر از سایر تجربیاتی که دارم، تجربه 33 ماهه در مدیریت شهری تهران را پشت سر گذاشته ام و از گذشته تاکنون برای مبارزه با فساد از گردن کلفت ترین افراد شروع کرده ام.

این کاندیدای ریاست جمهوری عنوان کرد: پس از حضور در شهرداری تهران با کمبود بودجه مواجه بوده ایم؛ اما با انضباط مالی که در شهرداری ایجاد کردیم، امروز درآمد های شهرداری تهران در 100 سال اخیر بی نظیر است.

شهردار فعلی تهران بیان کرد: امروز در شهر تهران قریب به 700 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در حال ساخت است و ظرف سه سال، کل ناوگان ما دو برابر شده و 55 هزار تاکسی برقی و سه هزار اتوبوس برقی برای شهر تهران تهیه شده است.

زاکانی اظهار کرد: امروز تهران معتاد متجاهر ندارد و 25 هزار مکان برای این افراد ساخته شده است و پیگیر تمام مسایل درمانی آنان نیز هستیم.

وی ابراز داشت: کشور مشکل دارد؛ اما اضطرار ندارد و با تدبیر، اراده و مواجهه درست با موانع می توان مشکلات را حل نمود.

این کاندیدای ریاست جمهوری افزود: رقیب ما در این انتخابات، مفسدین اقتصادی، تورم و فقر است و با رقبای خود رفاقت داریم.

شهردار فعلی تهران به وضعیت بورس اشاره کرد و بیان کرد: دولت باید نگهبان و صیانت کننده از بورس باشد؛ نه اینکه خود دولت در بورس ورود داشته باشد و تعیین تکلیف کند.

زاکانی اظهار کرد: بزرگترین کار آیت الله رییسی، عملیاتی سازی حرف هایی است که دیگران می زدند؛ اما عمل نمی کردند و ایشان توانست این سخنان را عملیاتی نماید و ما باید از این ظرفیت های به وجود آمده برای کشور استفاده نماییم.

وی ابراز کرد: ترک قم برای حضور در شهرداری تهران برای اعلام نیازی بود که به بنده اعلام شد و به خواست خودم، نمایندگی مردم قم را ترک نکردم.

این کاندیدای ریاست جمهوری گفت: ما حق قمار با داشته های انقلاب را نداریم و این کار حرام است و کسی که بیشترین اقبال را دارد، باید در روز های پایانی انتخابات بماند و بقیه کنار بکشند؛ البته تلاش می کنم آن یک نفر آخر، خودم باشم؛ اما کسی که عقب ماند، باید به نفع نفر جلویی کنار برود.

شهردار فعلی تهران با اشاره به اینکه دل مردم دست خداست و صادقانه با مردم سخن می گویم، بیان داشت: کسی حق ندارد با سرمایه های انقلاب بازیگری کند و امید داریم که مسیر سید شهید در کشور ادامه پیدا کند.

زاکانی اظهار کرد: در حکومت دینی همه باید دریافت عادلانه داشته باشند و نباید تفاوتی میان سرانه دانشجو با طلبه یا دانشگاه با حوزه باشد؛ چون تفاوتی باهم ندارند و باید به همه خدمات داد و حمایت کرد.

وی ابراز کرد: بنده خود را محتاج حوزه و دانشگاه می دانم و موضوعاتی برای کشور وجود دارد که اختصاصی حوزه است و حوزه باید کمک حال دولت و کشور باشد.

این کاندیدای ریاست جمهوری تصریح کرد: مهمترین بخش دولت، آموزش و پرورش دولت است؛ نه وزارت نفت و باید برای مسیله آموزش و پرورش تلاش های زیادی کرد و شایستگان را در راس امور قرار داد.

شهردار فعلی تهران بیان کرد: مطابق با نظر رهبر معظم انقلاب، نقد رویکرد و عملکرد نامزد ها ایرادی ندارد؛ اما هجمه به شخصیت نامزد های ریاست جمهوری اشتباه است و حق لجن پراکنی نداریم و این کار، غلط است.

زاکانی اظهار کرد: فرزند بنده در خارج از کشور در رشته ای تحصیل کرده که این رشته در داخل ایران نبوده و پس از فارغ التحصیلی به ایران برگشته و در حال فعالیت برای همین کشور است.

وی با اشاره به اینکه موضوع جمعیت برای کشور یک مسیله حیاتی است، ابراز کرد: جمعیت و فرزندآوری، اصلی است که باید زمینه آن را فراهم نمود و قانون جمعیت باید به صورت کامل اجرا شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زاکانی در جمع نمایندگان طلاب: رقیب بنده در انتخابات، مفسدین اقتصادی و فقر است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زاکانی در جمع نمایندگان طلاب: رقیب بنده در انتخابات، مفسدین اقتصادی و فقر است"، کلیک کنید.