رونمایی از لندکروز لیموزین در ایران!

امیرمسعود عابدین: لندکروزر لیموزین برای اولین بار در مجموعه کاخ سعدآباد رونمایی شد. بنابر شنیده ها، این خودرو توسط تیم خودروسازان جنوب، در کشور امارات تبدیل به یک خودروی 5/8 متری شده است. این خودرو جزو معدود لندکروزرهای سری 100 در جهان محسوب می شود که تبدیل به لیموزین شده است.

رونمایی از لندکروز لیموزین در ایران!

تیم سازنده به عنوان یک مجموعه خصوصی و بنا به اظهار مدیریت آن، نماینده انحصاری شرکت The One Auto آمریکا شناخته می شد.

این لیموزین که با نام امپراطور شناخته می شد، جز اینکه کشیده و طویل تر شده بود و رینگ های اسپرتی داشت، تغییر خاصی را در نمای بیرونی تجربه نکرده بود. سبک تغییرات انجام شده به روش کشیده شدن شاسی و اصطلاحاً Stretch Limou بود. این روش چندین سال است که در ایالات متحده و بعضاً اروپا به کار می رود.

رونمایی از لندکروز لیموزین در ایران!

به نوعی می شود گفت که خاستگاه این تغییرات عجیب و غریب، ایالات متحده آمریکا است. هنوز هم در این کشور، افرادی هستند که خودروهای SUV و یا حتی کوپه خود را به لیموزین تبدیل می کنند!

فضاسازی کابین امپراطور مانند سایر پروژه های انجام گرفته در جهان، مبتنی بر پر زرق و برق بودن و شلوغ کاری بود. نورپردازی، چندین نمایشگر بزرگ و کوچک و چیدمان مبلمان و میزهای متعدد، از ویژگی های نمای داخلی امپراطور محسوب می شوند. ظرفیت تعداد سرنشین در این خودرو 36 نفر اعلام شده بود!

رونمایی از لندکروز لیموزین در ایران!

پیشرانه 8 سیلندر 7.4 لیتری 32 سوپاپه، وظیفه تولید قدرت در این خودرو را بر عهده داشت. این پیشرانه 300 اسب بخار قدرت و 450 نیوتون متر گشتاور تولید می کند. حداکثر سرعت امپراطور به 120 کیلومتر بر ساعت محدود شده و وزن خالص آن به 3200 کیلوگرم می رسد.

رونمایی از لندکروز لیموزین در ایران!

قیمت تمام شده برای امپراطور در آن سال ها بنا به اظهار سازنده، حدود 150 میلیون تومان برآورد شده بود. در حال حاضر این خودرو پس از 13 سال دچار خرابی هایی شده و نیاز به اوورهال دارد، البته که امپراطور آخرین بار در یکی از مراکز تعمیر خودرو دیده شده است.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در اسخاج مراجعه کنید.

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رونمایی از لندکروز لیموزین در ایران!" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رونمایی از لندکروز لیموزین در ایران!"، کلیک کنید.