رقابت داوطلبان پرمتقاضی ترین گروه آزمایشی کنکور آغاز شد

رقابت داوطلبان پرمتقاضی ترین گروه آزمایشی کنکور آغاز شد

هم اکنون رقابت داوطلبان علوم تجربی در نوبت اول آزمون سراسری آغاز شد. 

به گزارش خبرنگار گروه آموزش و دانشگاه خبرگزای علم و فناوری اسخاج، یک میلیون و 152 هزار و 518 داوطلب در نوبت اول کنکور سراسری 1403 نام نویسی کردند که 63 درصد از آنها زن و 37 درصد مرد هستند.
 
در آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو- معلم نیز 660 هزار و 393 نفر نام نویسی کرده اند که از این تعداد 66 درصد زن و 34 درصد مرد هستند.

امسال، آزمون دروس اختصاصی و سوابق تحصیلی داوطلب هر کدام 50 درصد تاثیر قطعی دارند.

داوطلبان که در آزمون پذیرش دانشجو – معلم ثبت نام کرده اند باید علاوه بر پاسخ دادن به دفترچه های گروه آزمایشی اصلی باید به دفترچه سوالات تعلیم و تربیت اسلامی، هوش و استعداد معلمی شامل 40 سوال در 60 دقیقه پاسخ دهند.

هم اکنون رقابت گروه آزمایشی علوم تجربی با حضور 501 هزار و 810 آغاز شد؛ بنابر گفته رییس سازمان سنجش آموزش کشور داوطلبان این رشته بیشترین داوطلبان نوبت اول کنکور سراسری 1403 هستند. 

تعداد سوالات و زمان پاسخگویی

گروه آزمایشی علوم تجربی: سه دفترچه اختصاصی با سه پاسخنامه؛ دفترچه شماره 1 شامل زیست شناسی با 45 سوال / دفترچه شماره 2 شامل فیزیک و شیمی با 65 سوال / دفترچه شماره 3 شامل ریاضی و زمین شناسی با 45 سوال / تعداد 155 سوال و 180 دقیقه زمان پاسخگویی / دفترچه شماره 4 ویژه دیپلمه های بهیاری با 30 سوال و 20 دقیقه زمان پاسخگویی 

در اولین روز از نوبت اول کنکور سراسری یعنی صبح روز پنج شنبه 6 اردیبهشت، داوطلبان ریاضی و علوم و گروه هنر و زبان های خارجه به رقابت با یکدیگر پرداختند. 

هم اکنون، 7 اردیبهشت نوبت اول کنکور سراسری با رقابت داوطلبان گروه علوم تجربی در آخرین روز از کنکور آغاز شد. 
نوبت اول آزمون سراسری سال 1403 در 412 شهرستان و بخش مختلف کشور، 624 حوزه امتحانی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و 1993 حوزه فرعی در حال برگزاری است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رقابت داوطلبان پرمتقاضی ترین گروه آزمایشی کنکور آغاز شد" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رقابت داوطلبان پرمتقاضی ترین گروه آزمایشی کنکور آغاز شد"، کلیک کنید.