رافت: باید به جای انتقاد از قلعه نویی به خاطر جوانگرایی حمایت کنیم

رافت: باید به جای انتقاد از قلعه نویی به خاطر جوانگرایی حمایت کنیم

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال گفت: در حال حاضر که قلعه نویی به فکر جوانگرایی تیم است باید به جای انتقاد از او حمایت و فرصت این کار را به قلعه نویی بدهیم تا بهترین عملکرد را در جام جهانی داشته باشیم.

پایان رافت در گفت وگو با اسخاج، درباره بازی ایران و ازبکستان در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی اظهار کرد: در حال حاضر که قلعه نویی به دنبال جوانگرایی تیم است باید به او فرصت دهیم تا نفرات مدنظر خود را انتخاب کند. تیم ملی در خط هافبک و فوروارد مشکل خاصی ندارد و روند تیم راضی کننده است اما در خط دفاع مشکل داریم که البته این مشکل تنها مربوط به تیم ملی نیست بلکه در تیم های باشگاهی نیز با چنین مشکلی مواجه هستیم. بنابراین قلعه نویی باید فکر اساسی برای عمق خط دفاعی تیم ملی داشته باشد تا در بازی های آینده به خاطر این مشکل لطمه نخوریم.

رافت ادامه داد: شاید الان از ناحیه دفاع لطمه نخوریم اما در جام جهانی اگر این مشکل برطرف نشود قطعا شرایط سختی خواهیم داشت. البته به جز عمق دفاع ما باید دروازه بان جایگزین هم داشته باشیم که اگر زمانی مشکلی برای بیرانوند ایجاد شد دروازه بان جایگزین داشته باشیم.

وی تصریح کرد: بازی های تدارکاتی فرصت خوبی برای محک و ارزیابی بازیکنان جوان است. حالا که قلعه نویی به فکر جوانگرایی تیم افتاده باید به جای انتقاد از او این فرصت را به مربی بدهیم تا بازیکنان مدنظر خود را شناسایی کند. درست است زمان کافی برای این کار ندارد اما اکنون که شرایط برای جوانگرایی تیم فراهم شده نباید این فرصت را از او بگیریم.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال افزود: کادر فنی باید در بازی با ازبکستان فکر اساسی برای عمق خط دفاعی تیم داشته باشد تا در این بازی نیز به خاطر این مشکل گل نخوریم. ضمن این که بازی با ازبکستان به مراتب سخت تر از هنگ کنگ خواهد بود و کوچک ترین اشتباه به ضرر تیم ملی خواهد بود.

رافت در پایان گفت: تیم ملی در بازی با هنگ کنگ شادابی و طراوات لازم را نداشت و به جز این که دو گل خورد حتی چند موقعیت نیز به تیم حریف داد. در حقیقت تیم از هماهنگی و انسجام لازم برخوردار نبود، کیفیت فنی لازم را نداشت و از نظر جسمی و روانی خسته بود. بازی با ازبکستان به دلیل این که در آزادی برگزار می شود شرایط فرق می کند و تیم نسبت به بازی با هنگ کنگ هماهنگ تر و با انسجام بیشتر بازی می کند. البته چون 8 تیم از آسیا به جام جهانی می روند ما مشکلی برای صعود نداریم و باید تلاش کنیم که در جام جهانی با مشکل مواجه نشویم و بهترین عملکرد خود را ارایه دهیم.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رافت: باید به جای انتقاد از قلعه نویی به خاطر جوانگرایی حمایت کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رافت: باید به جای انتقاد از قلعه نویی به خاطر جوانگرایی حمایت کنیم"، کلیک کنید.