خبر مهم وزارت صنعت درباره عرضه خودروهای برقی/ این 8 هزار خودرو آماده عرضه شدند

خبر مهم وزارت صنعت درباره عرضه خودروهای برقی/ این 8 هزار خودرو آماده عرضه شدند

به گزارش خبرگزاری اسخاج، مهدی ضیغمی، مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت گفت: عرضه خودروهای برقی تسهیل شده و قواعدی که برای فروش خودروهای وارداتی عادی مطرح بود، برای ماشین های برقی برداشته شده است.

ضیغمی توضیح داد: شرایطی مانند این که خریدار فقط شخص حقیقی باشد حذف شده و حقوقی ها هم می توانند خودروی برقی بخرند، بحث پلاک فعال هم دیگر مسیله نیست و هر فردی می تواند ثبت نام کند و خودرو دریافت کند.

وی اضافه کرد: بحث بلوکه کردن پول به این دلیل که بحث دلالی و همچنین این موضوع که افراد همین جوری ثبت نام کنند و صف طولانی تشکیل شود و به دنبال آن افرادی که واقعا ماشین نیاز دارند نتوانند خرید کنند، در این مسیر شکل نگیرد، برقرار است و البته حداقل میزان بلوکه کردن پول برای خرید خودروهای برقی تعیین شده است.

رییس سازمان توسعه تجارت ایران در مورد آزادسازی قیمت گذاری خودروهای برقی نیز گفت: خودروهای برقی وارداتی از حالت انحصاری خارج شده است و بر همین اساس می تواند قیمت گذاری نداشته باشد، اما با توجه به شرایطی که وجود دارد نظارت سازمان حمایت برقرار است؛ ضمن این که بعضی از شرکت ها ترجیح می دهند که برای خودروهای وارداتی شان قیمت گذاری صورت بگیرد.

به گفته ضیغمی، شرکت های واردکننده خودرو برقی می توانند خارج از سامانه جدیدی که برای فروش خودروهای برقی باز شده، خودرو بفروشند، اما بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند در سامانه خودرو بفروشند و بر قیمت هم نظارت وجود داشته باشد.

معاون وزیر صمت در مورد میزان استقبال از خودروهای برقی در اولین مرحله عرضه نیز گفت: استقبال از خودروهای برقی در شرایطی که متقاضیان حق انتخاب خودروی بنزینی هم داشتند، خیلی خوب بود، انتخاب بیش از 600 دستگاه خودرو برقی در مقایسه با انتظاری که ما داشتیم، عدد خوبی بوده است.

وی عنوان کرد: در شرایطی که افرادی که قبلا در سامانه ثبت نام کرده اند، منتظر هستند که خودروی بنزینی خاصی وارد شود و بیشتر دنبال سود هم هستند، استقبال خوبی از خودروهای برقی شد.

مجری طرح واردات خودرو وزارت صمت بیان کرد: حدود 7 تا 8 هزار خودروی وارداتی برقی آماده عرضه در سامانه جدیدی است که مختص خودروهای برقی راه اندازی شده است.

ضیغمی در پایان تاکید کرد: برخی به دنبال خودروهای وارداتی خاص هستند، اما ما برای کل مرم خودرو وارد می کنیم و ملاحظه ای نداریم که برای گروه خاصی خودرو وارد کنیم. هر چقدر خودرو عادی وارد شود و در سامانه متقاضی نداشته باشد در سامانه مازاد عرضه خواهد شد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر مهم وزارت صنعت درباره عرضه خودروهای برقی/ این 8 هزار خودرو آماده عرضه شدند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر مهم وزارت صنعت درباره عرضه خودروهای برقی/ این 8 هزار خودرو آماده عرضه شدند"، کلیک کنید.