خبر ارزی بانک مرکزی را بخوانید/ جزییات تازه درباره نحوه دریافت و میزان ارز دانشجویی اعلام شد

خبر ارزی بانک مرکزی را بخوانید/ جزییات تازه درباره نحوه دریافت و میزان ارز دانشجویی اعلام شد

به گزارش خبرگزاری اسخاج، طبق اعلام بانک مرکزی، دانشجویان ایرانی که در خارج از کشور زندگی می کنند می توانند سهمیه ارزی دریافت کنند.

مبلغ این سهمیه 13 هزار یورو و به صورت سالیانه است که در وجه دانشگاه واریز می شود. علاوه بر این بابت هزینه های اقامت نیز حداکثر ماهیانه 1500 یورو به فرد دانشجو و 500 یورو به ازای هر عضو همراه دانشجو (تنها همسر و فرزندان)، پرداخت می شود.

برای دریافت این سهمیه ارزی دانشجویان متقاضی در دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم باید به سامانه سجاد (سامانه جامع امور دانشجویان) و دانشجویان متقاضی در دانشگاه های تحت نظارت وزارت بهداشت نیز باید به سامانه موحد (سامانه تسهیلات ارزی و مشمولین مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت) مراجعه کنند و مراحل تشکیل پرونده خود را انجام دهند.

در نهایت پس از تایید شدن مدارک دانشجوی متقاضی، کد مرکز مبادله ارز و طلای ایران برای دانشجوی متقاضی پیامک می شود و برای دریافت ارز دانشجویی باید به یکی از شعب منتخب بانک ملی که اسامی آن در سایت این بانک موجود است، مراجعه کند.

گفتنی است؛ این ارز فقط به دانشجویانی تعلق می گیرد که تحصیل آنها به صورت حضوری و تمام وقت است و شامل دوره های غیر حضوری و پاره وقت نمی شود.

همچنین برای دریافت ارز دانشجویی باید دانشگاه محل تحصیل دانشجو مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت باشد.

دانشجویان متقاضی سهمیه ارز دانشجویی برای مشاهده اسامی دانشگاه های مورد تایید نیز باید با توجه به رشته تحصیلی خود به سامانه های سجاد (وزارت علوم) و موحد (وزارت بهداشت) مراجعه کنند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خبر ارزی بانک مرکزی را بخوانید/ جزییات تازه درباره نحوه دریافت و میزان ارز دانشجویی اعلام شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خبر ارزی بانک مرکزی را بخوانید/ جزییات تازه درباره نحوه دریافت و میزان ارز دانشجویی اعلام شد"، کلیک کنید.