جنایت به توان بی نهایت – اسخاج

جنایت به توان بی نهایت - اسخاج

جنایت اخیر رژیم اشغالگر اسراییل در رفح، آن هم درحالی که دادگاه لاهه دستور توقف جنگ در این منطقه را صادر کرده است، نقطه آشکارساز توحش نهادینه شده و سیستماتیک صهیونیست ها و حامیان غربی آن محسوب می شود. سکوت توام با رضایت مقامات آمریکایی از این جنایت و برخورد نرم مقامات اروپایی با یکی از وحشیانه ترین جنایات رژیم اشغالگر اسراییل در طول جنگ اخیر، موضوعی نیست که افکارعمومی دنیا از کنار آن به سادگی بگذرند.

به گزارش اسخاج، روزنامه «جام جم» در گزارشی دلایل بمباران وحشیانه اردوگاه آوارگان بی دفاع فلسطینی در رفح همزمان با حکم دادگاه لاهه را بررسی کرده است که در ادامه می توانیی بخوانید:

ارتش رژیم صهیونیستی که بدون توجه به قوانین بین المللی و انسانی به جنایات هولناک در نوار غزه ادامه می دهد، به هدف قراردادن غیرنظامیان در حمله شامگاه یکشنبه به اردوگاه آوارگان در شهر رفح اذعان و آن را مصداق «دفاع مشروع» قلمداد کرده است! در این میان مقامات نظامی و امنیتی رژیم اشغالگر اسراییل به همان توجیهات دروغین و نخ نمای خود استناد کرده اند. آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی دراین باره مدعی شد که بمب افکن های این رژیم یک مقر وابسته به حماس را در رفح هدف قرار داده اند. ادرعی همچنین با اذعان به هدف قرارگرفتن غیرنظامیان در این حمله و در تقلا برای توجیه آن گفت: می دانیم که در نتیجه این عملیات وآتش سوزی ناشی ازآن که درمنطقه رخ داد،تعدادی غیرنظامی مجروح شدند!

این اظهارات پس ازآن بیان شدکه جنگنده های متجاوز ارتش رژیم صهیونیستی، چادرهای آوارگان فلسطینی را درشمال غرب شهر رفح در جنوب نوار غزه بمباران کردند. در این جنایت تا این لحظه بیش ازصدفلسطینی شهید وده ها نفرزخمی شده اند. جست وجو برای یافتن افراد زیر آوار مانده همچنان ادامه دارد.
سازمان دیدبان حقوق بشر اروپا ــ مدیترانه در بیانیه ای اعلام کرده است که ارتکاب کشتارجمعی آوارگان فلسطینی در شهر رفح به مثابه نادیده گرفتن رای دیوان لاهه مبنی بر توقف حمله به این شهر است. برخلاف حکم صادره از سوی لاهه، اسراییل ده ها حمله به رفح انجام داد و ده ها فلسطینی را دو روز پس از رای دادگاه بین المللی مبنی بر ضرورت توقف حمله به این شهر، به قتل رساند. منابع غربی می گویند رژیم صهیونیستی به رای دیوان لاهه و درخواست جامعه جهانی برای توقف حملاتش، با بمباران اردوگاه آوارگان در شمال غرب شهر رفح، واکنش نشان داده است! اقدامی که بیانگر اوج خفت سازمان های بین المللی در مواجهه با رژیم تا بن دندان مسلح و کودک کش صهیونیستی محسوب می شود. 
   
ماجرا چیست؟
آنچه مسلم است این که رژیم اشغالگر اسراییل به نقض تصمیم های دیوان لاهه مبنی بر توقف حمله نظامی به شهر رفح و گشودن گذرگاه رفح برای تضمین روند تردد و ورود کمک های انسانی، ادامه می دهد. اسراییل از طریق تشدید حملات، کشتار و ویرانی به محض پایان جلسه دادگاه لاهه، در رد رای دادگاه درنگ نکرد. غیرنظامیان در رفح تاوان حملات نظامی رژیم اسراییل را می پردازند. براثر تداوم حملات این رژیم به رفح همچنان دسترسی به مرکز توزیع غذا، وابسته به سازمان امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی (آنروا) و انبار برنامه جهانی غذا در نوار غزه دشوار است.
   
نقش پشت پرده آمریکا
نقش پشت پرده آمریکا در تحقق جنایت اخیر صهیونیست ها در رفح غیر قابل انکار است. واشنگتن طی روزهای اخیر دادگاه لاهه را بابت صدور حکم توقف جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی در رفح بارها مورد انتقاد قرار داد و صدور حکم بازداشت نتانیاهو را نیز خط قرمز خود تلقی کرد. در چنین شرایطی آمریکا و رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته اند با ورود به فاز شدید حملات علیه غیرنظامیان در رفح، ریسک و هزینه صدور احکام سلبی دادگاه علیه جنگ غزه و نتانیاهو را بالا ببرند. ضمن آن که اسناد و مدارک متقن نشان می دهد که آمریکا نه فقط در جنگ رفح، بلکه در کل پروسه جنگ از طریق پنتاگون و سنتکام مدیریت میدانی نبرد را در کنار صهیونیست ها و بلکه در مواردی فراتر ازاین رژیم صورت می دهد.ازاین رو بایدن را نیز باید در کنار نتانیاهو، مسیول جنایت اخیر در رفح دانست. جنایت اخیر، به وضوح نشان می دهد که اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان های بین المللی و در راس آنها سازمان ملل متحد نه فقط باعث توقف جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و آمریکا نشده، بلکه وقاحت بیشتر آنها در مواجهه با غیرنظامیان و مردم بی پناه فلسطین را در پی داشته است. در چنین شرایطی، اساسا نباید امیدی به سازمان ملل متحد و دبیرکل آن در مهار واقعی آمریکا و رژیم اشغالگر صهیونیستی داشت. جبهه مقاومت و ملت های آگاه جهان، حامیان واقعی و عملیاتی فلسطین در این برهه زمانی مهم و سرنوشت ساز محسوب می شوند. مسجل است که پیروز نهایی نبرد، ملت فلسطین و جبهه مقاومت خواهد بود و اقدامات اخیر تل آویو و واشنگتن، صرفا هزینه های شکست آنها در غزه را به صورت مستمر و تصاعدی افزایش خواهد داد. موضوعی که حتی برخی استراتژیست های آمریکایی و صهیونیستی نیز نسبت به آن واقف هستند.

واکنش بین المللی به جنایت اسراییل
جنایت اخیر صهیونیست ها در رفح واکنش های فراوانی در عرصه بین المللی داشته و علاوه بر انتقاد کشورهای عربی، واکنش برخی متحدان غربی اسراییل را نیز به دنبال داشته است.امانویل مکرون در صفحه خود در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: از حملات اسراییل به رفح که منجر به کشته شدن بسیاری از آوارگان شد، عصبانی هستیم.وی با بیان این که هیچ منطقه امنی در رفح برای غیرنظامیان فلسطینی وجود ندارد، تاکید کرد:«این گونه حملات باید متوقف شود و من خواستار احترام کامل به قوانین بین المللی و برقراری آتش بس فوری هستم».جوزپ بورل، مسیول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در واکنش به جنایت صهیونیست ها در به شهادت رساندن نزدیک به 50 نفر از فلسطینیان در رفح گفت که این فاجعه ما را بر آن می دارد تا بر لزوم اجرای تصمیمات دیوان بین المللی دادگستری تاکید کنیم.بورل گفت: «حکم دیوان بین المللی دادگستری باید اجرا شود و شاهد باشیم تا اسراییل آن چه را انجام می دهد که از آن خواسته شده است.»
   
بیانیه شدیداللحن عربستان
وزارت خارجه عربستان سعودی هم در بیانیه شدیداللحنی اعلام کرد: «پادشاهی عربستان سعودی قویا تداوم کشتار [فلسطینیان] توسط نیروهای اشغالگر اسراییلی و ادامه حمله به غیرنظامیان بی دفاع را محکوم و تقبیح می کند.»وزارت خارجه عربستان سعودی اعلام کرد تداوم نقض قطعنامه ها، قوانین و پروتکل های بشری را قاطعانه مردود می داند و از جامعه بین الملل می خواهد برای توقف کشتار مردم فلسطین توسط نیروهای اسراییلی وبه منظور جلوگیری از تشدید فاجعه انسانی بی سابقه در غزه فورا وارد عمل شود. وزارت خارجه قطر هم ضمن محکوم کردن جنایت اسراییل دررفح،خواستار اقدام فوری جامعه بین الملل برای جلوگیری از نسل کشی در آخرین پناهگاه آوارگان غزه شد.دوحه در ادامه ابراز نگرانی کرده که این بمباران تلاش های میانجیگرانه جاری را پیچیده کند و مانع دستیابی به توافق برای آتش بس فوری و دایمی در نوار غزه و تبادل اسرا و بازداشت شدگان شود.کشورهای مصر، کویت، یمن، اسپانیا، آلمان، ایرلند و… بلافاصله با صدور بیانیه ای حمله رژیم اسراییل به آوارگان فلسطینی در منطقه پرجمعیت رفح در جنوب غزه را محکوم و از آن انتقاد کرده اند.
   
آنروا: غزه، جهنم روی زمین است
فیلیپ لازارینی، کمیساریای آنروا نیز با اشاره به بمباران چادرهای آوارگان در رفح در شامگاه یکشنبه گفت: «غزه، جهنم روی زمین است و تصاویر حمله اخیر، شاهد دیگری بر این واقعیت است.»وی گفت: « شرایط در غزه به شدت بحرانی است و برای رساندن کمک ها به اهالی غزه می جنگیم، موقعیت آنروا در سال های اخیر تضعیف شده و اوضاع با متهم کردن آنروا به مشارکت در عملیات 7 اکتبر به وخامت گرایید.»

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنایت به توان بی نهایت – اسخاج" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنایت به توان بی نهایت – اسخاج"، کلیک کنید.