تلفات آتش سوزی های جنگلی در شیلی به 131 نفر رسید

تلفات آتش سوزی های جنگلی در شیلی به 131 نفر رسید

به گفته مقامات محلی شیلی، شمار قربانیان آتش سوزی جنگل ها در بخش های مرکزی و جنوبی این کشور به 131 نفر افزایش یافته است.

به گزارش اسخاج، مقامات شیلی در بیانیه ای اعلام کردند آتش سوزی های جنگلی در شهرهای «والپارایسو» و «وینیا دل مار» ادامه دارد.

این بیانیه خاطرنشان کرد: تلاش ها برای اطفای آتش سوزی از هوا و زمین به طور بی وقفه ادامه دارد.

«ماکارنا ریپامونتی»، شهردار وینیا دل مار به خبرنگاران گفت که آنها با یک فاجعه بی سابقه دست و پنجه نرم می کنند و تخمین می زند که نزدیک به 300 نفر ناپدید شده اند.

در حالی که تلاش های آواربرداری در مناطق ویران شده در آتش ادامه دارد، هزاران نفر در شهر «سانتیاگو»، پایتخت این کشور جمع شدند تا در کمپین های امدادی شرکت کنند.

به گزارش آناتولی، مقامات شیلی در بیانیه ای اعلام کردند حدود 20 هزار هکتار زمین تنها در سه روز گذشته به خاکستر تبدیل شده است.

این آتش سوزی ها روز جمعه شدت گرفت و اکنون دو شهر ساحلی محبوب برای گردشگران را تهدید می کند.

ویدیوهای منتشر شده مناطق حادثه دیده را نشان می دهد که در آتش می سوزند.

گفته می شود که 165 آتش سوزی در سراسر شیلی شعله ور شده است و تخمین زده می شود که حدود 14 هزار خانه تنها در مناطق وینیا دل مار و «کیلپویه» آسیب دیده اند.

بسیاری از افراد دارایی و وسایل خود را در این آتش سوزی ها از دست داده اند.

همچنین وزارت بهداشت شیلی یک هشدار بهداشتی در والپارایسو اعلام کرده است. این وزارتخانه خواستار ایجاد بیمارستان های صحرایی نیز شده است.

این وزارتخانه در همین بیانیه اعلام کرده است دانشجویان پزشکی نزدیک به پایان تحصیلات خود برای کمک به کاهش فشار بر کادر درمان استخدام خواهند شد.

دولت شیلی از مردم خواسته است به مناطق آسیب دیده از آتش سوزی سفر نکنند.

به گزارش رویترز، اگرچه آتش سوزی های جنگلی در طول تابستان نیمکره جنوبی غیرمعمول نیستند، اما مرگبار بودن این آتش سوزی ها برجسته است و آنها را به بدترین فاجعه ملی این کشور از زمان زلزله سال 2010 که در آن حدود 500 نفر کشته شدند، تبدیل می کند.

در همین حال، سال گذشته در پی موج گرما بی سابقه در شیلی حدود 27 نفر جان باختند و بیش از 400 هزار هکتار از اراضی نیز تحت تاثیر قرار گرفتند.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلفات آتش سوزی های جنگلی در شیلی به 131 نفر رسید" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلفات آتش سوزی های جنگلی در شیلی به 131 نفر رسید"، کلیک کنید.