تصمیم وزنه برداری چین به سود جوادی و به ضرر دهدار

تصمیم وزنه برداری چین به سود جوادی و به ضرر دهدار

فدراسیون وزنه برداری چین سه نماینده خود را در المپیک پاریس اعلام کرد و یکی از رقیبان اصلی مصطفی جوادی کم شد و دهدار هم همچنان نتوانست سهمیه المپیک را به دست آورد. 

به گزارش اسخاج، فدراسیون جهانی وزنه برداری به کشورهایی که دارای بیش از سه سهمیه المپیک بودند مهلت داده بود تا سه نفر نهایی خود را اعلام کنند. یکی از این کشورها چین بود که در چهار دسته وزنی مردان سهمیه المپیک گرفته بود. اکنون چین مشخص کرد که در کدام دسته های وزنی قرار است نماینده داشته باشد. 

طبق تصمیم فدراسیون وزنه برداری چین، لی فابین در دسته 61 کیلوگرم، شی ژی یانگ در دسته 73 کیلوگرم و لیون هوان هوآ در دسته 102 کیلوگرم ر المپیک پاریس وزنه می زنند. 

داین لی که از رقیبان اصلی مصطفی جوادی وزنه بردار ایران در دسته 89 کیلوگرم به شمار می رفت توسط فدراسیون وزنه برداری چین کنار گذاشته شد و به این ترتیب یکی از رقبای نماینده ایران در المپیک پاریس کم شد. 

رضا دهدار در دسته 102 کیلوگرم در رده یازدهم رنکینگ المپیک قرار دارد و با کم شدن یک نفر در رنکینگ 10 نفره می تواند سهمیه المپیک را به دست آورد اما چینی ها همچنان وزنه بردار خود را در دسته 102 کیلوگرم نگه داشتند بنابراین نماینده ایران هنوز در رده یازدهم رنکینگ قرار دارد.

طبق سیستم کسب سهمیه المپیک 10 نفر اول رنکینگ صاحب سهمیه المپیک می شوند. هر کشور هم می تواند تنها سه نماینده در بخش مردان و سه نماینده در بخش زنان داشته باشد.

فدراسیون جهانی وزنه برداری اعلام کرد که هنوز این رنکینگ نهایی نیست و رنکینگ نهایی در چهارم خرداد اعلام می شود. با این حال مصطفی جوادی در دسته 89 کیلوگرم و علی داودی در دسته فوق سنگین همچنان دو وزنه بردار ایران در المپیک پاریس هستند. 

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تصمیم وزنه برداری چین به سود جوادی و به ضرر دهدار" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تصمیم وزنه برداری چین به سود جوادی و به ضرر دهدار"، کلیک کنید.