تامین امنیت حوزه های آزمون نهایی با راکت فلزیاب و سیگنال یاب/تجهیز حوزه ها به دوربین مداربسته

تامین امنیت حوزه های آزمون نهایی با راکت فلزیاب و سیگنال یاب/تجهیز حوزه ها به دوربین مداربسته

رییس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش توضیحاتی در خصوص تامین «امنیت» حوزه های آزمونهای نهایی ارایه کرد و گفت که تمامی حوزه ها به راکت های فلزیاب، دستگاه های سیگنال یاب و همچنین دوربین مدار بسته مجهز هستند. همچنین دستگاه های خدمات رسان و فراجا نیز همکاری تنگاتنگی با آموزش و پرورش در روزهای امتحانی خواهند داشت.

محسن زارعی در گفت وگو با اسخاج، ضمن بیان اینکه مقرر شده بود کارگروهی برای تامین امنیت آزمون های نهایی تشکیل شود که در همین رابطه وزیر آموزش و پرورش طی نامه ای تشکیل جلسه کمیسیون حفاظت آزمون ذیل شورای امنیت کشور را از وزیر کشور خواستار شد، گفت: در همین راستا جلسه کمیسیون حفاظت از آزمون ها برگزار و مقرر شد، مشارکت دستگاه ها در تامین امنیت امتحانات توسط وزارت کشور نظارت و پیگیری شود که این موضوع از سوی شورای امنیت کشور به استانداران ابلاغ و از آنها به عنوان روسای شورای آموزش و پرورش استانها خواسته شد تا تمهیدات لازم را اتخاذ و پیگیری کنند.

وی با بیان اینکه  پیشتر نیز در استانها جلسات شورای تامین تشکیل شد که چندین دستور کار داشتند، افزود: یکی آنکه نحوه نظارت بر فضای مجازی توسط پلیس فتا و سایر دستگاه های مرتبط انجام شود. همچنین مقرر شد نقاط پیرامونی حوزه ها رصد، تامین امنیت حوزه های زیر 100 نفر و شیوه های اسکان در مدارس شبانه روزی و …  در شورای تامین استانها تصمیم گیری شود. در حوزه های بزرگسالان هم تاکید شد تا به فراخور نیاز اعلامی استانها، فراجا حضور فیزیکی داشته باشد لذا آماده باش امنیتی نیروهای انتظامی در روزهای امتحانی را شاهد خواهیم بود.

رییس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش ادامه داد: در عین حال مقرر شد دستگاه های خدمات رسان نیز تامین پایداری برق و آب  حوزه های امتحانی، پایداری اینترنت در حوزه های تصحیح، فوریتهای پزشکی، آتش نشانی و… را تقبل کنند. 

زارعی در خصوص تامین تجهیزات امنیتی حوزه ها امتحانی نیز توضیحاتی ارایه کرد و گفت: یکی از تجهیزات لازم، راکت های فلزیاب است که همه حوزه ها باید به آن تجهیز شده باشند؛ و یا دستگاه های آشکارساز و سیگنال یاب که حوزه ها حتما باید به اینها نیز مجهز باشند.

وی با تاکید بر اینکه همچنین حوزه های امتحانی حتما باید مجهز به دوربین مداربسته نیز باشند تا تمام فرایند امتحانی ضبط شود اظهار کرد: دلیل این امر نیز آن است که اگر اتفاقی بیفتد، بتوانیم به دوربین مراجعه و بازنگری لازم را در تصمیمات داشته باشیم. تمامی حوزه ها ملزم به تجهیز به دوربین مدار بسته و تجهیزات امنیتی ذکر شده بوده و هستند و آنها را نیز تهیه کرده اند. آخرین گزارش ها و هماهنگی ها با مدیران کل مرور شده که یکی از موضوعات درون گزارش ها، مربوط به تهیه تجهیزات اعم از زیرساختی و امنیتی بوده است.

رییس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش و پرورش با بیان اینکه ابلاغ اعتباری نیز برای تامین تجهیزات امنیتی یاد شده صورت گرفت افزود: استانها خریدهای خود را انجام داده اند و تاکید شده هیچ حوزه ای بدون این تجهیزات امنیتی تایید نشود.

زارعی در پایان یادآور شد: تمامی ظرفیت های آموزش و پرورش از مدارس تا دانشگاه فرهنگیان و سالن های ورزشی برای برگزاری امتحانات نهایی به کار گرفته می شوند.

به گزارش اسخاج، این در حالیست که محمدمهدی کاظمی معاون وزیر آموزش و پرورش هفته گذشته با هشدار در خصوص عواقب «تقلب و تخلف» در امتحانات نهایی گفته بود که اگر دانش آموزی تخلفی انجام دهد، بلافاصله توسط رییس حوزه آزمون موضوع اعلام و در کمیته تخصصی استانها بررسی و اعلام نظر می شود. همچنین موضوع در هییت بدوی رسیدگی به تخلفات آزمونها  بررسی و نسبت به اعلام رای اقدام و در نهایت دانش آموز 10 روز فرصت  خواهد داشت به رای اعتراض کند چرا که پس از آن رای قطعی در خصوص دانش آموز متقلب صادر می شود. 

به گفته وی، سال گذشته 2806 تخلف در حوزه امتحانات نهایی صورت گرفت که در این رابطه برای 2643 نفر رای قطعی صادر شد.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تامین امنیت حوزه های آزمون نهایی با راکت فلزیاب و سیگنال یاب/تجهیز حوزه ها به دوربین مداربسته" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تامین امنیت حوزه های آزمون نهایی با راکت فلزیاب و سیگنال یاب/تجهیز حوزه ها به دوربین مداربسته"، کلیک کنید.