بررسی وضعیت ارتباطات حوزه های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم

بررسی وضعیت ارتباطات حوزه های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم

در دیدار با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات وضعیت ارتباطات حوزه های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم بررسی شد.

به گزارش اسخاج، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عصر روز چهارشنبه در ادامه دیدارهای هفتگی خود با نمایندگان مجلس میزبان چهار تن از نمایندگان فعلی و منتخبان مجلس دوازدهم بود.

وزیر ارتباطات ابتدا میزبان احمد دنیامالی، نماینده و منتخب شهرستان بندر انزلی بود و در ادامه با کمال حسین پور، نماینده و منتخب شهرستان های سردشت، پیرانشهر و میرآباد؛ بهروز محبی، نماینده و منتخب شهرستان های سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد و علاالدین بروجردی، منتخب شهرستان های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای دیدار وزیر ارتباطات و نماینده شهرستان بندر انزلی گزارشی از وضعیت ارتباطات روستایی ارایه شد که در گزارش مورد اشاره این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که صد درصد 24 روستای بالای 20 خانوار این شهرستان به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت و پایدار متصل هستند.

دنیا مالی سپس با اشاره به وجود مشکل ارتباطی و ایجاد اختلالات مقطعی به ویژه در زمان پیک ورود مسافران به این شهرستان خواستار ارتقای کیفیت شبکه ارتباطی در سطح شهرستان بندر انزلی شد که وزیر ارتباطات دستوراتی در این رابطه صادر کرد و مقرر شد سازمان تنظیم مقررات تیمی را برای بررسی وضعیت ارتباطی این شهر اعزام نماید.  

زارع پور در ادامه با اشاره به اهمیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارها گفت: پروژه فیبرنوری منازل و کسب کارهای شهرستان انزلی باید شتاب بگیرد تا در هفته دولت به بهره برداری برسد، لذا مسیولین محلی بویژه شهرداری این شهر باید همکاری لازم را با اپراتور به عمل آورد.

در ادامه این دیدارها کمال حسین پور، منتخب مردم سردشت، پیرانشهر و میرآباد در مجلس دوازدهم در ابتدای دیدار خود با وزیر ارتباطات از اقدامات کم نظیر وزارتخانه به ویژه در حوزه توسعه ارتباطات روستایی تقدیر و تشکر کرد.

سپس گزارشی از وضعیت ارتباطات در حوزه انتخابیه حسین پور ارایه شد که بر اساس این گزارش از 240 روستای بالای 20 خانوار شهرستان های سردشت، پیرانشهر و میرآباد، معادل 94 درصد به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

از ابتدای دولت سیزدهم 43 روستای این شهرستان ها به شبکه ارتباطی متصل شده اند و 23 روستا باقی مانده است نیز حداکثر تا پایان سال جاری به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار متصل خواهند شد.

در ادامه وزیر ارتباطات گزارشی از روند پیشرفت پروژه فیبرنوری منازل و کسب وکارهای ارایه داد و با اشاره به اتمام پروژه در شهرستان سردشت و ایجاد پوشش کامل در این شهرستان بر ضرورت پیگیری ها برای ایجاد همدلی و همراهی از سوی مدیران شهری با اپراتور مجری پروژه برای تسریع در روند پیشرفت کار در پیرانشهر و میرآباد تاکید کرد.

بهروز محبی نماینده سبزوار، جغتای، جوین، خوشاب، داورزن و ششتمد نماینده سومی بود که امروز با وزیر ارتباطات دیدار کرد.

در گزارش وضعیت ارتباطی در حوزه انتخابیه این نماینده مجلس این موضوع مورد تاکید قرار گرفت که از 342 روستای بالای 20 خانوار این شش شهرستان، 319 روستا معادل 93 درصد به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند.

23 روستای باقی مانده به همراه چهل روستای نیازمند بهبود کیفیت نیز در دست اقدام قرار دارند و تا هفته دولت تعدادی از این روستاها و حداکثر تا پایان سال تمامی روستاهای باقی مانده به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار متصل خواهند شد.

در ادامه این دیدار وزیر ارتباطات در پاسخ به گلایه محبی نسبت به وضعیت ارتباطی در تعدادی از روستاهای شهرستان سبزوار با تعدادی از اهالی و روستاییان این شهرستان تماس برقرار کرد و برای ارتقا کیفیت شبکه ارتباطی دستوراتی صادر کرد.

آخرین نماینده ای که امروز با وزیر ارتباطات دیدار کرد علاالدین بروجردی، منتخب شهرستان های لارستان، خنج، گراش، اوز و جویم در مجلس دوازدهم بود.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ابتدای این دیدار گزارشی از وضعیت ارتباطی حوزه انتخابیه بروجردی ارایه شد که بر اساس این گزارش از 137 روستای بالای 20 خانوار این پنج شهرستان معادل 95 درصد آنها به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند و 7 روستای باقی مانده نیز تا هفته دولت متصل خواهند شد.

وزیر ارتباطات در ادامه این دیدار به تشریح اهمیت پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها پرداخت و بر ضرورت همراهی مدیران شهری برای تسریع در روند این پروژه تاکید کرد.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بررسی وضعیت ارتباطات حوزه های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بررسی وضعیت ارتباطات حوزه های انتخابیه چهار تن از منتخبان مجلس دوازدهم"، کلیک کنید.