ببینید| تست تصادف خودروی «چری» با سقوط از ارتفاع 32 متری

امیرمسعود عابدین: تست های تصادف از روش های بسیار سخت گیرانه ای پیروی می کنند و به همین دلیل اغلب موردانتقاد قرار می گیرند که این خودروها دارای اقدامات ایمنی صرفاً مهندسی شده برای آزمایش هستند. یکی از سناریوهای ترسناک برای بسیاری از مردم آن است که ماشین از ارتفاع بالایی سقوط کند. بدیهی است که این اتفاق در زندگی روزمره زیاد اتفاق نمی افتد، اما مردم نمی توانند نگران نباشند.

چری در زمینه تست تصادفات عجیب و خاص کنجکاو به نظر می رسید و به تازگی یک دستگاه چری اکسید اکسلانتیکس ET را از ارتفاع 32 متری به پایین انداخت. در این آزمایش، چری یک شاسی بلند الکتریکی اکسید اکسلانتیکس ET را با جرثقیل تا ارتفاع 32 متری بالا برد و سپس کابل بالابر را با سقوط خودرو به صورت عمودی و با برخورد به زمین آزاد کرد. تست سقوط از ارتفاع، نوعی ارزیابی ایمنی شدید است که پیش بینی می کند در صورت خروج پرسرعت خودرو از جاده چه اتفاقی می افتد. این امر می تواند استحکام ساختاری و توانایی محافظت از سرنشینان را در شرایط تصادف شدید، آزمایش کند.

خودروسازهایی که به ایمنی معروفند، مانند ولوو در آزمایش های خود، معمولا خودرو را از ارتفاع 30 متری رها می کنند؛ اما چری این فاصله را به 32 متر رساند. در تصاویر ویدیویی می توانیم ببینیم که بخش جلوی ES به شدت ضربه دیده است. بااین حال، قسمت سرنشینان با آسیب بسیار کمی در برابر ضربه مقاومت کرد. به نظر می رسید که ستون ها آسیب کمی دیده اند و درب ها به طورمعمول باز می شوند.

ببینید| تست تصادف خودروی «چری» با سقوط از ارتفاع 32 متری

به گزارش اسخاج، اکسلانتیکس ET که به عنوان یک SUV سایز متوسط تا بزرگ شناخته می شود، دارای ابعاد 4955/1975/1698 میلی متر و فاصله بین دو محور 3000 میلی متر است.
نمای جلویی که بر اساس پلتفرم برقی رده بالای چری ساخته شده، دارای جلوپنجره بسته و چراغ های خطی و دوتایی جلو است. در قسمت عقب نیز از طراحی چراغ های متصل استفاده شده است.

ببینید| تست تصادف خودروی «چری» با سقوط از ارتفاع 32 متری

علاوه بر این، اکسلانتیکس ET به 30 سنسور و دو تراشه Orin-X مجهز شده است تا قابلیت های پیشرفته کمک رانندگی را برای سناریوهای رانندگی شهری و بزرگراهی تحقق بخشد.

در داخل، صفحه نمایش مرکزی بزرگ 15.6 اینچی، حالت های مختلف از جمله حالت های کودک، حیوان خانگی و کارایوکه را یکپارچه می کند.

ببینید| تست تصادف خودروی «چری» با سقوط از ارتفاع 32 متری

سایر امکانات شامل صندلی های جاذبه صفر، گرم کن و سردکن و ماساژور صندلی، سیستم صوتی Lion Melody Max با 23 بلندگو، سانروف 2.38 اینچی و سیستم نظارت بر سلامتی است که می تواند ضربان قلب و فشارخون مسافران را اندازه گیری کند.

قدرت تولیدی از دو موتور الکتریکی جلو و عقب تامین می شود که حداکثر قدرت به ترتیب 183 کیلووات و 230 کیلووات است. شتاب 0 تا 100 کیلومتر بر ساعت آن 5.46 ثانیه است. در طی آزمایش سرمای شدید در دمای منفی 20 درجه سانتی گراد در مغولستان، این خودرو از 20٪ به 80٪ در 24 دقیقه شارژ شد. در شرایط عادی در دمای 25 درجه سانتی گراد (77 درجه فارنهایت)، اکسلانتیکس می تواند 400 کیلومتر برد را در 10 دقیقه ایجاد کند.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در اسخاج مراجعه کنید.

54322

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ببینید| تست تصادف خودروی «چری» با سقوط از ارتفاع 32 متری" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ببینید| تست تصادف خودروی «چری» با سقوط از ارتفاع 32 متری"، کلیک کنید.