بازداشت 150 سارق مغازه و مالخر حرفه ای طی 3 روز در کشور

بازداشت 150 سارق مغازه و مالخر حرفه ای طی 3 روز در کشور

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا از دستگیری بیش از 150 سارق مغازه و مالخر آنان در سراسر کشور خبرداد.

به گزارش اسخاج، سرهنگ محمدرضا اکبری با اشاره به اجرای مرحله اول طرح سراسری مبارزه با سارقان مغازه در کشور گفت: در جریان این طرح بیش از 150 سارق و مالخر از سوی کارآگاهان پلیس آگاهی دستگیر و بیش از 150 فقره سرقت نیز کشف شد.

وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد از سرقت های مغازه در مراکز استان ها و کلان شهرها اتفاق می افتد، گفت:  معمولا این سرقت ها از سوی سارقان حرفه ای صورت می گیرد. در همین راستا نیز ما اولین مرحله از طرح مبارزه با سارقان مغازه در استان های سراسر کشور را به مدت سه روز متوالی در هفته اول اردیبهشت ماه سال جاری اجرا کردیم.

اکبری با بیان اینکه از حدود 150 سارق و مالخر دستگیر شده، 31 نفر مالخر و 121 نفر نیز سارق بودند، گفت:  سرقت از مغازه به جهت داشتن برخی ویژگی ها و وجود اموال باارزش و گران قیمت و سهولت در سرقت نسبت به دیگر سرقت های مشابه همواره در کانون توجه سارقان است.  از جمله تاثیرگذارترین عوامل در گرایش و رویکرد به سرقت مغازه؛ کم توجهی مالباختگان به نکات ایمنی مانند نصب دزدگیر و آژیر خطر، وجود نقص در درها و قفل در ها، پایین بودن ضریب ایمنی، وجود خلاء های قانونی در برخورد با سرقت ، پایین بودن هزینه ارتکاب جرم و … است.

معاون مبارزه با سرقت پلیس آگاهی فراجا با بیان اینکه افزایش ضریب ایمنی مغازه در کاهش وقوع سرقت ارتباط مستقیمی دارد، به صاحبان مغازه ها توصیه کرد: استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب مانند دوربین های مداربسته، دستگاهای هشدار دهنده و … می تواند سارقان را در دستیابی به اهداف شوم خود ناکام بگذارد.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازداشت 150 سارق مغازه و مالخر حرفه ای طی 3 روز در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازداشت 150 سارق مغازه و مالخر حرفه ای طی 3 روز در کشور"، کلیک کنید.