بارش های شدید در راه تهران / از صعود به ارتفاعات پرهیز شود

بارش های شدید در راه تهران / از صعود به ارتفاعات پرهیز شود

آفتاب نیوز :

حامد یزدی اسخاج با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی مبنی بر فعالیت سامانه بارشی به همراه ناپایداری های محلی اظهارکرد: طبق پیش بینی سازمان هواشناسی فعالیت این سامانه از فردا پنج شنبه 13 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا پایان روز شنبه 15 اردیبهشت ماه پایان خواهد یافت.

یزدی اسخاج گفت: طبق پیش بینی های صورت گرفته ازسوی کارشناسان هواشناسی باید منتظر رگبار باران رعد و برق، وزش باد شدید و در برخی نقاط، گرد و خاک و احتمال وقوع تگرگ به ویژه در ساعات بعد از ظهر و شب در کل استان تهران به ویژه ارتفاعات باشیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران به همه مردم به ویژه ساکنان ارتفاعات توصیه کرد که بر اساس هشدار صادر شده و توصیه های مدیریت بحران به هنگام فعالیت سامانه بارشی از تردد غیرضروری در جاده ها پرهیز کنند و در حین تردد نیز احتیاط لازم را داشته باشند.

وی با تاکید بر استحکام بخشی به سازه های موقت، سبک و ناپایدار گفت: لازم است این اقدامات انجام شود چرا که در صورت عدم استحکام کافی شاهد حوادث ناگواری خواهیم بود.

یزدی اسخاج اجتناب از صعود به ارتفاعات و کار در مناطق مرتفع را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: کوهنوردان و افرادی که در ارتفاع کار می کنند هوشیار باشند و از صعود به ارتفاعات به طور جدی خودداری کنند.

مدیرکل بحران استان تهران با تاکید بر پرهیز از اسکان در حاشیه رود ها و مسیل ها و قرارگرفتن در لبه پشت بام و مجاور سازه های موقت و ساختمان های نیمه کاره گفت: لازم است که دستگاه های امدادی نیز آمادگی خود را در این خصوص ارتقاء دهند.

وی در خصوص احتمال بارش تگرگ نیز هشدار داد و تاکید کرد: کشاورزان عزیز در نگهداری از نهال ها، درختان آسیب پذیر و محصولات باغی و زراعی تمهیدات لازم را بیاندیشند.

یزدی اسخاج بر ضرورت خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و اطمینان از لایروبی کانال ها و آب روها، نیز تاکید کرد و گفت: مدیریت بحران استان تهران تمامی دستگاه های امدادی، خدماتی و انتظامی را در این خصوص به حالت آماده باش درآورده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بارش های شدید در راه تهران / از صعود به ارتفاعات پرهیز شود" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بارش های شدید در راه تهران / از صعود به ارتفاعات پرهیز شود"، کلیک کنید.