این یک افتخار است؛علی دایی و کریم باقری در تیم منتخب گلزنان برتر ملی

به گزارش خبرگزاری اسخاج؛ علی دایی برای نزدیک به دو دهه بهترین گلزن ملی جهان بود تا اینکه کریستیانو رونالدو توانست رکورد او را بشکند و حالا لیونل مسی تنها چهار گل تا عبور از اسطوره فوتبال ایران فاصله دارد و احتمالا تا پایان دوران بازیکنی به این جایگاه دست خواهد یافت.

به نقل از ورزش سه اما کریم باقری همچنان رکورد منحصر به فرد خود را حفظ کرده است. او بالاتر از بابی چارلتون 49 گله و زیکو 48 گله، گلزن ترین هافبک ملی جهان محسوب می شود. باقری که بعد از مقدماتی جام جهانی 2002 از فوتبال ملی خداحافظی کرد و تنها برای مدتی کوتاه در مقدماتی جام جهانی 2010 به تیم ملی بازگشت، 50 گل ملی به ثمر رسانده تا رکوردی استثنایی را در اختیار داشته باشد.

در حالی که ایران به عنوان تنها کشور آسیایی در تیم منتخب گلزن ترین بازیکنان ملی نماینده دارد، خط دفاعی این تیم به بازیکنانی از اسپانیا، آمریکا و کرواسی سپرده شده است. فرناندو هیه رو با 29 گل زده، بیشترین گل ملی جهان را دارد و سرخیو راموس با 23 گل در کنار او دیده می شود.

این یک افتخار است؛علی دایی و کریم باقری در تیم منتخب گلزنان برتر ملی

سرنا مدافع راست تیم ملی کرواسی 22 گل زده و دامارکوس بیزلی مدافع سابق منچسترسیتی هم با 17 گل بهترین گلزن ملی جهان به عنوان مدافع چپ است. اما عجیب ترین مورد متعلق به خوزه لوییس چیلاورت، دروازه بان سابق تیم پاراگویه است که هشت گل ملی را در کارنامه خود می بیند. جالب اینکه او تعدادی از این گل ها را با شوت مستقیم از دروازه به ثمر رسانده تا رکوردی جالب را در اختیار داشته باشد.

ایران به همراه اسپانیا تنها کشورهایی هستند که در این تیم فانتزی 11 نفره از منتخب جهان، بیش از یک نماینده دارند و سایر کشورها یک بازیکن در این تیم می بینند.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "این یک افتخار است؛علی دایی و کریم باقری در تیم منتخب گلزنان برتر ملی" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "این یک افتخار است؛علی دایی و کریم باقری در تیم منتخب گلزنان برتر ملی"، کلیک کنید.