افرادی که در معرض از دست دادن حافظه هستند

افرادی که در معرض از دست دادن حافظه هستند

آفتاب نیوز :

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد، افرادی که از نظر جسمی تحت فشار روحی و روانی قرار دارند ممکن است در معرض خطر بیشتری برای از دست دادن حافظه قرار گیرند.

محققان دانشگاه ایالتی کلرادو با در نظر گرفتن تعدادی از افراد و پرسش و پاسخ کردن از آن ها دریافتند، استرس می تواند توانایی حافظه افراد را تحت تاثیر قرار دهد.

این مطالعه همچنین نشان داد افرادی که استرس دارند، هیپوکامپ کوچکتری دارند؛ منطقه ای از مغز که برای حافظه بسیار مهم است؛ همین افراد در تست حافظه ضعیف تر عمل کردند.

براساس تحقیقات جدید دانشگاه ایالتی کلرادو، دانشمندان برای نخستین بار استرس شغلی را با پیری مغز و کاهش حافظه مرتبط کرده اند.

یافته های آن ها به نوعی استرس بسیار خاص مربوط می شود. از طریق نظرسنجی در مورد شغل های اخیر افراد مشخص شد افرادی که مشاغل استرس زا دارند در معرض خطر برای ضعیف شدن حافظه در دوران پیری هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افرادی که در معرض از دست دادن حافظه هستند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افرادی که در معرض از دست دادن حافظه هستند"، کلیک کنید.