افتتاح بزرگترین و مجهزترین مدرسه روستایی کشور در خرماکلای مازندران

افتتاح بزرگترین و مجهزترین مدرسه روستایی کشور در خرماکلای مازندران

رییس جمهور بزرگترین و مجهزترین مجمتع آموزشی روستایی کشور را در روستای خرماکلای مازندران به بهره برداری رساند.

به گزارش اسخاج، سید ابراهیم رییسی در ادامه برنامه های دومین سفر استانی دولت مردمی به مازندران، مجتمع آموزشی برکت زنده یاد مرحوم حاج حسن اصغرزاده را در روستای خرماکلای قایمشهر که یکی از مدارس نسل جدید با رویکرد و محوریت پیشرفت جامعه پیرامونی و با زیرساخت ها و فضاهای جانبی متفاوتی است، به بهره برداری رساند.

این مجتمع آموزشی که ساخت آن جزو مصوبات دور اول سفر رییس جمهور است، در زمینی به مساحت 2400 متر مربع با اعتبارات دولتی، حمایت بنیاد برکت و خیرین مدرسه ساز ساخته و تجهیز شده است.

برای ساخت و تجهیز این مجتمع آموزشی در روستای خرماکلا که علاوه بر کلاس درس، دارای زمین چمن ورزشی، آمفی تیاتر، کلاس های آموزشی روباز و تجهیزات آموزشی هوشمند است، 330 میلیارد ریال هزینه شده و این نخستین مجموعه با عنوان «مدرسه، کانون توسعه و پیشرفت روستا» در کشور است.

از ویژگی های مهم این مجمتع بزرگ آموزشی روستایی، مهارت آموزی و کارآفرینی عملی به دانش آموزان است. در فضای جانبی این مجمتع آموزشی فضایی برای آموزش دامداری، مرغداری، احداث و نگهداری گلخانه گل های تزیینی به دانش آموزان در نظر گرفته شده که علاوه بر تحصیل، اشتغالزایی و کارآفرینی را نیز آموزش ببینند.

پایان خبر اسخاج

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افتتاح بزرگترین و مجهزترین مدرسه روستایی کشور در خرماکلای مازندران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افتتاح بزرگترین و مجهزترین مدرسه روستایی کشور در خرماکلای مازندران"، کلیک کنید.