اعلام آمادگی کامران قاسمپور برای رقابت در 86 کیلوگرم

اعلام آمادگی کامران قاسمپور برای رقابت در 86 کیلوگرم

به گزارش خبرگزاری اسخاج؛ کامران قاسم پور که مدت ها بحث حضورش در وزن 86 کیلوگرم وجود داشت و موضوع رقابت او با حسن یزدانی مطرح شده بود در گفت وگو با اسخاج صحبت هایی را در این زمینه مطرح کرد.

* انتخاب وزن 97 کیلوگرم بر اثر مشاوره اشتباه بود

قاسم پور درباره اینکه حضورش را در چرخه سال 2024 در وزن 97 کیلوگرم استارت زد، به اسخاج گفت: انتخاب وزن 97 کیلوگرم، بر اثر مشاوره اشتباهی بود که از برخی افراد دریافت کردم. آن زمان فقط یک بار در جام جهانی آمریکا خودم را در این وزن تست کرده بودم و بعد از آن تلاش کردم خودم را به شرایط مطلوب برای این وزن برسانم. وضعیت بدنی من مناسب 97 کیلوگرم نبود و دیدم شرایطم به این وزن نمی خورد.

وی ادامه داد: بعد از دو تست ناموفق در 97 کیلوگرم، دیدم وزن سابقم (86 کیلوگرم) با شرایط کنونی من سازگارتر است و بهتر دیدم که در همین وزن کشتی بگیرم. حالا هم آماده ام در هر میدانی که صلاح بدانند، کشتی بگیرم.

* ناراحتم می گویند کامران ترسیده و جا خالی کرده است

قهرمان وزن 92 کیلوگرم جهان در سال های 2021 و 2022 خاطرنشان کرد: من از هیچ مسابقه ای و از هیچ حریفی نمی ترسم و ناراحتم از اینکه می گویند کامران ترسیده و جا خالی کرده است. اگر سکوت کردم، صرفاً به این دلیل بود که از اول در چرخه 86 کیلوگرم نبودم و به احترام کشتی گیرانی که در این وزن حضور داشتند، سکوت کردم اما در عین حال، همیشه پایبند به چرخه انتخابی تیم ملی بودم.

قاسم پور گفت: نه ادعایی دارم و نه ترس، فقط از فدراسیون کشتی و کادرفنی تیم ملی می خواهم به من در وزن 86 کیلوگرم فرصت بدهد تا شانسم را امتحان کنم. حضور من در چرخه 97 کیلوگرم، به خاطر مشاوره ها و در نهایت تصمیم اشتباه من بود. ان شاءالله بتوانم در 86 کیلو بهترین عملکرد را داشته باشم.

* آماده مسابقه رودررو و حضور در تورنمنت هستم

این کشتی گیر مازندرانی افزود: در هر میدانی که بگویند، چه مبارزه رودررو و چه حضور در تورنمنت، آماده ام هر جا که بگویند، کشتی بگیرم. این آمادگی را دارم که با هر کسی که گفتند مبارزه کنم و توانایی هایم را نشان دهم. با هر کسی که کادرفنی تیم ملی بگوید، چه داخل ایران و چه در تورنمنت بین المللی.

* سکوتم احترام به چرخه و مدعیانش بود

قاسم پور در پایان به اسخاج گفت: باز هم تاکید می کنم سکوتم تاکنون و اینکه صحبتی در مورد وزن 86 کیلوگرم نکردم، صرفاً به احترام چرخه و همچنین کشتی گیرانی بود که در این وزن در چرخه حضور داشتند. به قانون همیشه احترام گذاشتم و سکوتم، جا خالی کردن نبود. امیدوارم در وزن 86 کیلوگرم به من فرصت داده شود، هرطور که خودشان صلاح می دانند تا در نهایت بهترین و آماده ترین فرد راهی المپیک 2024 پاریس شود.

258 258

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "اعلام آمادگی کامران قاسمپور برای رقابت در 86 کیلوگرم" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "اعلام آمادگی کامران قاسمپور برای رقابت در 86 کیلوگرم"، کلیک کنید.